Іванна Климпуш-Цинцадзе: європейські партнери України застерігають владу від нехтування виборчими стандартами 

Європейські партнери України посилають владі чіткі сигнали щодо необхідності забезпечити високі стандарти на місцевих виборах. Про заявила народна депутатка фракції «Європейська Солідарність», голова комітету з питань інтеграції України до ЄС за підсумками розмови із Бюро парламентського комітету Асоціації між Україною та Європейським Союзом. Вона також зауважли, що євроінтеграційний рух України уповільнився, і це очевидно помічають наші партнери.

За її інформацією, збільшення виконання зобов’язань по Угоді про асоціацію в 2019-2020-их роках не відбулось, незважаючи на заяву віце-прем’єра з питань євроінтеграції. «Якісь напевно довиконуються підзаконні акти, ухвалюються Кабінетом міністрів, і це стосується зобов’язань 2017-го року, що можна було зробити ще минулого року, або зробити тепер. На 2020 рік рівень виконання угоди складає 25% – це вже кінець вересня, 3/4 року пройшло і немає чим пишатися і хвалитися, а збільшення за 2019 рік за цей рік відбулось аж на 5%», – сказала вона.

«Такі радужні цифри щодо 20-30% точно не підкріплені сьогоднішніми реаліями», – додала народна депутатка.

Вона наголосила, що під час онлайн-засіданні Бюро парламентського комітету Асоціації між Україною та Європейським Союзом сторони обговорили майбутній саміт «Україна-ЄС».  

«Цікавило те, які очікування з нашого боку і з боку європарламентарів від саміту «Україна-ЄС». Не можу сказати, що європарламентарі мають якісь захмарні очікування, якими результатами може увінчатися саміт, радше, звучало в наш бік, що недостатньо проактивна позиція української влади як в Брюсселі, так і різних європейських столицях. Це помічають наші реальні друзі, які не один рік стоять і допомагають Україні в просуванні її інтересів у ЄС. Це прикро констатувати, але це зрозуміла і відома тенденція, яка помічена нашими партнерами», – зазначила Климпуш-Цинцадзе.

Крім цього, вона підкреслила що європейські партнери стурбовані дотриманням законності на місцевих виборах.

«Цікавить їх те як відбуватимуться місцеві вибори. Чи Україна дотримається тих міжнародних стандартів, за якими вона зуміла провести парламентські і президентські вибори, коли практично не було зауважень, зловживань. Коли Україна отримала високу оцінку проведення тих виборів. Я пишаюся тим, що ми доклалися як влада тодішня, щоб це було відповідно до міжнародних і європейських цивілізованих стандартів. Зараз серйозну стурбованість викликає як буде розвиватись виборча кампанія і як пройде день виборів і підрахунок голосів, тому прискіплива увага буде цьому приділятися», – сказала голова комітету.

«З одного боку це дуже добре, що європейські парламентарі приділяють особливу увагу розвитку подій і в Білорусі, і загостренню конфлікту в активній воєнній стадії, між Азербайджаном і Вірменією, і тому вони питають щодо нашої позиції, і звичайно було гірко констатувати, що навіть Верховна Рада України не спромоглася на чітку заяву щодо процесу проведення президентських виборів у Білорусі і на те, щоб сказати, що ми не визнаємо легітимним, колишнього, а сьогодні самопроголошеного президента Білорусі Лукашенка. В той час як, що нам підтвердили колеги з ЄС, що вони продовжують в різних форматах зустрічатися з Тихановською, продовжують її підтримувати і чітко не визнають легітимності самопроголошеного президента Лукашенка», – додала вона.

«Хотілось би більше часу приділити питанням оновлення Угоди, бачимо, що про масштабне оновлення амбітно заявляє українська влада. Мені хотілось би, щоб це оновлення відбулося на користь українських імпортерів, експортерів і громадян. Але такого запалу від європейських партнерів ми не почули і такі очікування не створюються з боку Брюсселю», – підсумувала вона.