Михайло Забродський: в умовах війни скорочення бюджету Міноборони неприпустиме

«Європейська Солідарність» неодноразово наголошувала і наголошує на неприпустимості скорочення бюджету на ЗСУ у наступному році.

Про це нагадав народний депутат з фракції «Європейська Солідарність», Герой України, генерал-лейтенант Михайло Забродський після засідання Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Він також повідомив, що на засіданні комітету зокрема обговорили хід розслідування причин падіння літака Ан-26 і розшифровки чорних скриньок. За його інформацією, слідство розглядає 11 версій причин авіакатастрофи.

«Комітет після попереднього обговорення сьогодні зупинився на висновку, який складається з двох пунктів. Перший пункт буде стосуватиметься підняття відповідних показників бюджету, зокрема, для Міністерства оборони, для того, аби підняти їх до рівня визначеним законодавством – не менше 3 відсотків для сил оборони. Мова йде про суму 89 мільйонів гривень», – сказав він.

«Другим пунктом цього висновку зазначено, що враховуючи стратегічну важливість космічної галузі, відповідні видатки збільшити для Державного космічного агентства. При чому по двох варіантах: або фіксована сума – це трохи більше 300 мільйонів гривень, або підняти до мінімальної потреби – відповідно 3,5 мільярди», – підкреслив політик.

Михайло Забродський зазначив, що відповідні пропозиції будуть передані до Кабміну і бюджетного комітету.

«Звичайно, державний бюджет – це завжди перелік бажань на тлі можливостей. Коштів завжди буде замало. Інша справа, що в умовах війни, яка триває, і в умовах важливості оборонного відомства, і взагалі, для існування нашої держави, на тлі загального збільшення показників бюджету для сил безпеки і оборони, будь-яке зменшення, навіть символічне для Міністерства оборони виглядає, що найменше незрозуміло», – зауважив народний депутат.