Лікар Валерій Камінський: статистика захворювання на коронавірус дуже занижена, реальна ситуація значно гірша

Українці залишились сам на сам у боротьбі з коронавірусом, вони не можуть дозволити собі дороговартісне тестування і бояться його робити. Це призводить до суттєвого заниження статистики хворих. Про це заявив лікар-уролог з Вінниці Валерій Камінський під час брифінгу в офісі «Європейської Солідарності».

Він наголошує, що у своїй практиці він стикається з тим, що люди при загостренні хронічних захворювань приховують симптоми коронавірусу, інакше вони ризикують не отримати необхідної профільної медичної допомоги.

«Як практикуючий лікар можу сказати, що ті цифри, які сьогодні озвучують, далекі від реальності. За останні пів року люди чітко розуміють, що тестування в більшості випадків лягає на їхні плечі, вони переважно змушені самостійно заплатити за тест, якщо ми говоримо про ПЛР, то це достатньо великі цифри», – сказав він. 

«Отримавши позитивний результат, людина як правило окрім поради ізолюватися нічого не отримує. На практиці коли до мене звертається людина з гострою патологією – нирковою колікою, і я згідно протоколів змушений протестувати її, хоча б на імуноглобулін М. Отримавши позитивний результат, я змушений відмовити пацієнту у наданні допомоги, тому що далі він повинен здати ПЛР, і отримавши позитивний ПЛР, він повертається на лікування до сімейного лікаря. Тобто не отримавши допомогу по вузькій проблемі, він повертається до лікування коронавірусу. Поки я не отримаю два негативних ПЛР-тести, надати допомогу пацієнту я не можу. На запитання його «що мені робити, як лікувати проблему?» відповіді я дати не можу», – пояснює лікар. 

«Тому все частіше людина, маючи симптоми, які мають насторожити і звернути увагу, змушена приховувати, щоб не отримати зайвих проблем. Крім того, не бажаючи створювати проблеми собі в житті, людина все частіше намагається уникнути тестування, тому на мою думку, ті цифри, які показують зростання, вони теж занижені, насправді ситуація значно гірша», – додав Камінський. 

Крім цього, він зазначив, що через переповненість лікарень в обласних центрах пацієнтів вимушені перевозити до районних лікарень.

«В лікарнях міста Вінниці ліжко-місця практично закінчуються, і дуже часто пацієнт, отримавши діагноз ковід-19, змушений транспортуватися в районні лікарні. Тобто вінничанин, який має високу температуру, симптоми інтоксикації, змушений їхати за 70 кілометрів у районну лікарню і отримати допомогу там. Тому все частіше наші пацієнти залишаються один на один з цією проблемою, і на мою думку ситуація досить складна. Потрібно чіткіше пропрацьовувати алгоритми дій, не тільки по діагностиці коронавірусу, а й надання допомоги іншим пацієнтам, в яких виявлено ковід-19», – підкреслив лікар.

«Стосовно захисту медиків, те, що я бачу на практиці, це теж переважно лягає на плечі самих лікарів, хто що купив, хто маску як часто міняє, це все залишається на розсуд самих лікарів», – сказав Камінський. 

«Ситуація критична, потребує кардинальної зміни в підходах до лікування як самої проблеми, так і до лікування пацієнтів, які мають окрім коронавірусу інші супутні патології», – підсумував він.