Михайло Забродський: зрив спецоперації по «вагнерівцям» – це чергова пробоїна в обороноздатності держави

Справа «вагнерівців» демонструє ще одну слабкість чинної влади в обороноздатності країни.

Про це народний депутат фракції «Європейська Солідарність», Герой України, генерал-лейтенант Михайло Забродський наголосив у відео-блозі.

Профільний комітет підтримав вимогу «Європейської Солідарності» про створення ТСК для розслідування так званого вагнергейту. Влітку суспільство збурила інформація в ЗМІ про ймовірний зрив секретної інформації українських спецслужб по затримці російських найманців з ПВК «Вагнер». За опублікованою інформацією ці терористи воювали на Донбасі і були причетні до збиття військових українських літаків і вертольотів, зокрема, ІЛ-76 в Луганську», – нагадав політик.

«Від самого початку влада спростовувала саме існування операції, але все більше фактів і документів свідчили про зворотне. Коли вбивці українських захисників уникнули покарання і суду в Україні, родичі загиблих військовослужбовців створили петицію з вимогою до ВР створити ТСК і розслідувати всі обставини про спецоперацію», – зауважив він.

«Петиція за лічені дні набрала понад 25 тисяч голосів. Відповідну постанову про створення ТСК ухвалив профільний комітет і направив на розгляд парламенту. На найближчому засіданні її мають підтримати», – наголошує політик.

«Нагадаю, що для створення ТСК достатньо буде 150 голосів народних депутатів, і тоді парламентська слідча комісія візьметься вивчити всі факти щодо потенційного зриву секретної спецоперації по затримці вагнерівців через імовірний витік інформації з Банкової», – підкреслив він.

«Якщо оприлюднена журналістами та колегами депутатами інформація виявиться достовірною, це означатиме, що Україна отримала чергову серйозну пробоїну в обороноздатності, прямо під носом Верховного Головнокомандувача»,- резюмував політик.