Уряд Зеленського не спромігся підготувати лікарні та медиків до нової хвилі коронавірусу – Ірина Геращенко

Уряд Зеленського так і не витратив кошти з Фонду боротьби з коронавірусом на цю боротьбу – у всіх регіонах лікарі говорять про нестачу захисних засобів, ліків, відсутність тестів, ліжок у лікарнях, неготовність лікарень приймати таку велику кількість хворих, а також невиплати доплат та страхових коштів медикам. Про це сказала співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко в ефірі програми «Право на владу».

Вона зазначила, що минулого тижня депутатам вдалося побувати в Закарпатській, Чернівецькій, Черкаській і Київській областях. «Всюди ми зустрічалися з медиками. Медики піднімають кілька ключових проблем. Перше – це захист самих лікарів. В усіх регіонах лікарі катастрофічно скаржаться на нестачу захисту. Говорять, що ті захисні костюми, які були завезені на початку часто спонсорами, а не державою або місцевою владою, закуплені навесні, зараз закінчуються», – розповіла вона.

За її словами, на Закарпатті медики розповіли, що місцева влада виділила на закупівлю захисних матеріалів 130 мільйонів гривень, а закупили захисні костюми не для медиків, а для будівельників, які захищають від цементу, але не від ковіду.

«Тому дуже важливо, щоб закупали те, що потрібно закупати», – підкреслила вона.

За словами депутатки, в Смілі в лікарні, яка визначена опорною для прийому хворих на ковід, головний лікар власноруч облаштовує додаткові кисневі точки для нових пацієнтів, які прибувають в лікарню.

«Дуже важливо зараз підключити місцеву владу для того, щоб не тільки киснем займалися, а щоб спеціалісти, які можуть долучитися до переобладнання спеціальних ліжок, зробили цю роботу», – звернулася представниця «Європейської Солідарності» до очільника МОЗ.

Ірина Геращенко також додала, що міністр Степанов говорить, що лікарні забезпечені всім необхідним, але це не так. «В усіх цих областях лікарі нам передали списки, вони говорять, що гроші, які залишилися в лікарнях на балансі потрібно використати або на захист лікарів, або на ліки. Дуже часто тих ліків, які наявні в лікарнях не вистачає на ту кількість хворих», – також розповіла Геращенко.

Депутатка нагадала, що парламент виділив 65 мільярдів гривень уряду на боротьбу з ковідом. «Вони мають піти на ковід», – сказала депутатка.

Ірина Геращенко наголосила: «Лікарі обурені тим, що на останньому засіданні уряду було прийнято рішення на 50% підняти зарплати поліцейським, у яких і так достатні зарплати. В той час медикам, у яких зарплата 5-8 тисяч гривень, доплачують «ковідні» гроші, вираховуючи по хвилинам і секундам скільки вони знаходилися в палаті. Що ж це за приниження? А потім ми говоримо що люди масово йдуть з лікарень. Звичайно вони підуть звідти».

«Жоден з медиків не отримує ніякої страховки», – також наголосила вона. Депутатка висловила сподівання, що в день пленарного засідання 20 жовтня питання страхування медиків парламент все ж таки вирішить, і лікарям не потрібно буде доводити, що вони захворіли на коронавірус на роботі.

«Я шокована тим, що ми почули зараз від лікарів. Півроку пройшло і ті лікарні, які в 2019 році готові були приймати хворих на тяжкі хвороби, і залишаються готові. А ті, які не були готові, ті і досі живуть завдяки допомозі благодійників», – наголосила Ірина Геращенко.

Вона нагадала, що Благодійний фонд Порошенка на 100 мільйонів закупив і передав захисних костюмів в регіони. «Лікарі дякують і просять передати ще таких захисних костюмів. Але ж парламент виділив 65 мільярдів гривень саме на боротьбу з ковід. Де кошти які мали направити на КТ, на міні-лабораторії, на ІФЛ-тести? Це не є нормально», – підкреслила співголова фракції.

Ірина Геращенко також наголосила, що депутати «Європейської Солідарності» минулого тижня передали звернення до НАБУ, щоб розібратись чому кошти з фонду боротьби з ковідом не витрачаються на призначенням.