Зеленський хоче перекласти свою відповідальність за ситуацію в державі на українців – Ірина Геращенко про всенародне опитування

Президент Зеленський має повноцінно виконувати свої функції та вирішувати питання управління державною, а не перекладати відповідальність за свою бездіяльність на українців, проводячи маніпулятивні опитування думки громадян. Про це сказала співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко в ефірі програми «Право на владу».

«Ми вперше маємо президента, який не спілкується з парламентом, не те що з народом, а навіть з представниками народу в парламенті», – сказала вона.

Ірина Геращенко нагадала, що під час інавгураційної промови президент Зеленський сказав, що «всі ми тепер президенти». «Передайте, будь ласка, президенту від «всіх тепер президентів», від народу – не треба «тикати». Навіть за формою – це абсолютно хамське звернення. Досить «тикати» народу», – прокоментувала вона відео звернення Зеленського про проведення народного опитування у день голосування на місцевих виборах.

«Коли Зеленський обіцяв, що він буде слугою народу, він брав зобов’язання служити. А зараз замість того, щоб допомогти народу жити краще, опустити ціни, збільшити кількість робочих місць, на народ ще й перекладають тепер обов’язок відповідати на питання, на які він має дати відповідь», – сказала депутатка.

Вона додала: «Президент хоче запровадити пожиттєве за корупцію – у нього є всі шанси законодавчої ініціативи, подати законопроект і, будь ласка, голосуйте, у вас є 226 голосів. Але уявляєте, президент навіть на це не здатен – він не може написати закон».

За її словами, те саме стосується і пропозиції щодо вільної економічної зони на Донбасі. «Слуги» вже півтора роки живуть в наративі про п’ятого Президента України Порошенка. І говорять, що Порошенко говорив про вільну економічну зону, а тепер це Зеленський підхопив. Порошенко, якби це пропонував, він би подав законопроект і ми б в парламенті його дебатувати. Тому якщо Зеленський хоче подати якийсь законопроект про вільну економічну зону – нехай подає», – зауважила співголова фракції.

«А тепер про Зеленського: в понеділок Зеленський виходить на «блакитні екрани» і говорить, що будуть питання, які хвилюють народ, які обговорюють на кухні. Скажіть мені, будь ласка, чи є хоч одна кухня в країні, де обговорюють вільну економічну зону на Донбасі? Навіть на Донбасі сьогодні обговорюють питання миру, питання тарифів, питання ковіду, питання відсутності доступної медицини, питання оплати праці вчителів і лікарів», – зазначила депутатка.

Ірина Геращенко сказала: «Передайте президенту, щоб він вийшов з народом поспілкувався. Бо ви ж його не те що у «теплій ванні» тримаєте, а вже у повній ізоляції. Він вважає, що на кухнях обговорюють питання вільної економічної зони на Донбасі. Мені шкода президента, що ви йому брешете. Бо такого на кухнях ніхто не обговорює».

За її словами, наступне важливе питання за які кошти буде проводитися опитування. «Якщо у держави є вільні гроші, то давайте запитаємо у громадян чи готові вони направити мільйони на таке свавілля чи їх треба направити на боротьбу з ковідом. А якщо це спонсорські гроші, то хто цей загадковий спонсор. І брати спонсорські гроші на опитування – це вже теж корупція. Ви краще масками забезпечте людей, ніж ви говорите, що ще й опитування будете проводити», – додала депутатка.

«Те, що це незаконно, не потрібно, це шахрайство – проводити якесь опитування – це вже абсолютно очевидні речі», – наголосила Ірина Геращенко.

«Ми закликаємо вас не перекладати на народ роботу президента. Він має відповіді давати», – підкреслила вона.

Також Ірина Геращенко зауважила, що голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія говорив, що «Слуга народу» хоче програти ці вибори, бо не хоче брати відповідальність. «Я хочу звернутись до всіх громадян України – давайте допоможемо партії «Слуга народа» програти вибори. Вони хочуть їх програти, то давайте реалізуємо мрію «Слуги народа», і Арахамії, і президента. Жодного голосу «Слугам народа», – сказала представниця «Європейської Солідарності».