Якщо у Зеленського є вільні кошти, то нехай витратить їх на боротьбу з коронавірусом, а не на «потішне» опитування – Геращенко

Зараз треба спрямовувати кошти на боротьбу із коронавірусом, а не на забаганки президента Володимира Зеленського.

Про це заявила співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко в ефірі ток-шоу «Мир і/чи Війна» на телеканалі Інтер, коментуючи ініціативу проведення опитування під час місцевих виборів.

«Якщо в президента є зайві гроші, або в «Слуг народу» – направте їх на боротьбу з ковідом. Петро Порошенко за час пандемії 100 мільйонів гривень передав для того, щоб закупити 167 тисяч захисних костюмів. І 200 лікарень в усіх регіонах України за це дякують і говорять про наступне. Якщо в Зеленського є зайві 2 копійки, нехай забезпечить масками», – сказала вона.

«В тому числі членів ТВК, які підуть на дільниці, будуть сидіти там кілька днів, рахувати нові складні бюлетені. Якщо у «Слуги народу» є зайві кошти, треба їх спрямувати на забезпечення антисептиками та масками», – додала народна депутатка.

Ірина Геращенко зауважила, що питати громадян про покарання для корупціонерів під час опитування президента, яке незрозуміло хто фінансує, – це верх маніпуляції.

«Будь-яке незаконне фінансування опитування – це вже корупція. Безумовно, президент маж право радитися з народом. Для цього треба спілкуватися з народом, а не ховатися за дверми в Конча-Заспі, за кортежами», – зазначила співголова фракції.

«73% українців дали Зеленському велику владу і найняли його як Слугу, щоб він виконував свої зобов’язання. В нього є право законодавчої ініціативи, і якщо він хоче довічне за корупцію – в нього є відповідний апарат. Він має законопроєкт, в нього є монобільшість, яка прийме законопроєкт про корупцію, якщо він буде правильним, ми проголосуємо», – підкреслила Геращенко.

«Так само і щодо законопроєкту про вільні економічні зони. Якщо президент хоче такий законопроєкт, то нехай зареєструє його в парламенті. Всі мільйони українців, які проголосували за Зеленського. Ви дали йому довіру, посаду, Банкову, Конча-Заспу, кортеж, а він не в змозі написати законопроєкт? Якщо не знаєш, що робити, не треба було йти в президенти», – наголосила народна депутатка.

Геращенко підкреслила, що масове опитування в умовах коронавірусу біля дільниць створить додаткові ризики для здоров’я українців.

«Президент може питати, але мова йде про місцеві вибори, які стосуються тарифів, інфраструктури, питань міст і містечок. Не треба все це розбавляти питаннями, які не мають відношення до цього. Якщо хочете провести опитування, то запустіть його по системі «Дія» і хоч щодня їх проводьте. Це державна інституція, а не інтерв’юери будуть проводити опитування в умовах коронавірусу, коли у червоній зоні половина міст», – зазначила вона.

«Нам треба все зробити, щоб це були безпечні вибори, щоб виборці одягли маски, взяли антисептики, проголосували, щоб було безпечно і не утримувати їх жодної зайвої хвилини», – підсумувала Геращенко.