«Європейська Солідарність» має намір з’ясувати, з яких джерел фінансується маніпуляційне опитування від Зеленського – Ірина Геращенко

«Європейська Солідарність» має намір з’ясувати, на які гроші буде проводитися ініційоване Зеленським опитування. Про це сказала співголова фракції Ірина Геращенко в коментарі Прямому каналу.

«Люди задають нам питання не тільки про транспорт в Києві, не тільки про соціальні і медичні проблеми, всі переживають, чи готові лікарні до того, щоб протистояти хвилі Ковіду, яка накриває країну, всі запитують, де 65 млрд грн, виділених начебто на боротьбу з Ковідом. В усіх регіонах люди запитують, що це за опитування, ініційоване Зеленським. Якщо у президента є зайві гроші, то чому Порошенко виділяє 100 млн грн з свого фонду на боротьбу з Ковідом на захист лікарів, а Зеленський, який зараз керує країною і мав би дбати про безпеку, оборону, медиків, сказав, що він знайде якихось спонсорів, щоб вони дали мільйони на якісь незрозумілі бюлетені, на незрозумілі питання», – сказала Геращенко.

Вона зазначила, що людей насправді хвилює питання щодо агресії Росії.

«Я запитала в людей, хто на кухні обговорює питання вільної економічної зони на Донбасі, жодної руки не було. Хто на кухні обговорює Будапештський меморандум – жодної руки. Люди говорять, ми на кухні обговорюємо, що Росія агресор, що Росія вбиває українських воїнів, що Росія продовжує війну, і для того, щоб Зеленський міг це вимовити вголос, для цього не треба опитувальник», – додала співголова фракції.

«Наша команда збирається подавати низку позовів стосовно того, за які гроші буде проводитися опитування. Ми дуже шануємо думку міжнародних експертів і громадських організацій, зокрема ОПОРи, яка так само говорить, що це прихована агітація. Президент має стояти над процесом, а не підігрувати своїй команді, яка зараз, як ми бачимо, «пролітає» на виборах, щоб якось мобілізувати електорат і притягти людей на виборчі дільниці. В умовах, коли наступають холоди, коли важливо ставитися з великою відповідальністю до безпеки людей в контексті Ковіду, треба дбати про те, щоб виборчі дільниці були забезпечені масками, антисептиками і щоб люди якомога менше часу там перебували, а не збирати збіговиська під виборчими дільницями, проводячи незрозумілі опитування. Але він і про це не думає. Безвідповідальність, некомпетентність, маніпуляції, махінації, шарлатанство, це просто жульничество, а не опитування», – наголосила Геращенко.