Зеленському слід зняти рожеві окуляри і негайно розробити стратегію боротьби з COVID-19 на наступний рік – Порошенко на Прикарпатті

Пандемія коронавірусу не зникне 31 грудня, а перспективи її подолання поки що примарні. Влада Зеленського бездарно згаяла сім місяців від початку епідемії коронавірусу, закопала половину ковідного фонду в дороги і не має жодної стратегії на найближчий час. Про це заявив п’ятий Президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко у Бурштині на Прикарпатті. Він закликав владу негайно розробити протиковідну стратегію бодай на 2021-й рік. 

«Перше – треба сформувати та озброїти медичну армію проти коронавірусу.  Страхування медиків, так як ми страхували військових. Не дай Боже загинув – 1,5 мільйони страхова компанія має виплатити родині. Вони мають знати, що вони йдуть в бій, і знати, що держава про них подбала. Захворів – компенсація на лікування. Гарантовані 300% доплати», – нагадує Порошенко.  

«Наступне. Термінове перенавчання лікарів інших профілів на протоколи подолання ковіду. Можна в Києві цілий Палац спорту, інші мобільні шпиталі заставити ліжками. Але якщо там не буде кисню, реанімаційного обладнання, ліків і головне – якщо там не буде лікаря, це все марно», – зазначає п’ятий Президент. 

«Ми вимагаємо відкрити негайно відомчі лікарні МВС, СБУ, Укрзалізниці та інших підрозділів. Відкрити негайно вашу лікарню «Феофанія». Чому на сьогоднішній день в Києві більше половини лікарень стовідсотково заповнені і немає місць? Це означає, що сімейний лікар підписав направлення на госпіталізацію людині з двостороннім запаленням легень по життєвим показникам, а його лікарня не приймає. А у них лікарні не приймають хворих на коронавірус. Лікарі, які мають кисень засоби захисту які мають все. Ви що – з іншої планети?», – обурюється Порошенко. 

«На рівні Президента, РНБОУ, Уряду, місцевої влади терміново розробити стратегію подальшої боротьби з коронавірусом, розраховану в тому числі і на 2021 рік. Знімать рожеві окуляри. У вас більше 2 тисяч українців на місяць помирають. А ви живете у теплій ванні», – звернувся Порошенко до влади. 

«Це, на жаль, надовго. І має бути чітке розуміння, що епідеміологічні заходи мають здійснюватися без припинення економічної діяльності держави. Цю опцію наші «майстри спорту» використали ще весною – передчасно і неефективно. Бо вони тоді побороли економіку, а не коронавірус. Залишили без роботи тих, хто працював на ринках, у крамницях, у ресторанах, в туризмі», – нагадав Петро Порошенко. 

«Повернути негайно у Фонд боротьби з коронавірусом незаконно вилучені 35 мільярдів. Бо 52% коштів за даними Рахункової палати, які були витрачених з цього фонду, – витрачені не за призначенням. На дороги. Скажіть будь ласка чому з коштів, які були визначені на допомогу лікарям і закупівлю обладнання, підвищили зарплату поліціянтам на 4,5 мільярди? Я не проти них, але ви замість того, щоб захистити людей і допомогти їм, збираєтесь самі захиститися від людей», – вважає лідер «Європейської Солідарності». 

Ще одна нагальне завдання, на думку Порошенка – масове тестування. «Чому Словаччина, яка тут поруч,  з населенням лише п’ять з половиню мільйонів закуповує 13 мільйонів тестів, а Зеленський не може відзвітувати, де ділися хоча б сотні тисяч, які він розказав, що закупив? Слід розривати ланцюги поширення хвороби. Обов`язково і негайно зробити ліки і тестування доступним для всіх, а не для тих, хто може за це платити скажені гроші. В першу чергу безкоштовно тестувати лікарів, вчителів і тих, хто має симптоми», – наголошує Порошенко. 

Уряд зобов’язаний запустити вітчизняні лінії виробництва засобів індивідуального захисту високої якості за максимально низькою ціною – переконаний Петро Порошенко. Він нагадав, що наразі одне з вітчизняних підприємств завдяки пільговому кредиту від Міжнародного інвестиційного банку і замовленню від компанії Рошен на 27 тисяч одиниць вже розпочало виробництво високоякісних захисних костюмів для медиків. 

«І мені приємно констатувати, що на минулому тижні Марина Порошенко поїхала на виробництво і забрала перші 8 тисяч костюмів. За ціною вдвічі дешевше, ніж іноземні аналоги. Вони вже запустилися, обладнання прибуло», – повідомив п’ятий Президент. 

«Так треба працювати, а не відосиками з телебачення», – резюмує лідер «Європейської Солідарності».