Відповідати за здачу Криму мають ті, хто співпрацював з окупантами і знищував українську армію – генерал Забродський

Відповідальність за «здачу Криму» лежить на тих, хто роками знищував українські Збройні сили, співпрацював із майбутніми окупантами і створив умови для захоплення наших територій – про це заявив народний депутат з фракції «Європейська Солідарність», генерал-лейтенант Михайло Забродський в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера» на каналі «Україна». Він зазначив, що меседж президента Зеленського про «здачу Криму» це було чисте політиканство людини, яка у трагічні часи 2014-го року була далекою від захисту української державності.

«Неможливо говорити конкретно про здачу Криму, якщо не сприймати цілком ту політичну подію, яка відбулася в публічному політичному житті. Вперше за 1,5 року була спроба перехопити симпатії правоцентристського електорату і правоцентристських політиків. Перший раз за 1, 5 року президент намагався сказати те, що б подобалося не лише популістам, а й тим, кого ми називаємо державниками», – вважає Забродський. 

«Це більше нагадувало звітну доповідь, можливо, тренінг для правлячої партії. Саме в цьому контексті треба сприймати згадку, по іншому не можна назвати, про питання здачі Криму», – говорить народний депутат. 

«Мене, як громадянина і офіцера, обурило лише одне — хто це говорив?  Може, той, хто приймав безпосереднью участь в цих процесах? Ні! Той, хто займав активну громадянську позицію в той час? Можливо! Той, хто переживав за Крим? Ні! Це сказала людина, яка в цей час виконувала певні номери. Мені й зараз важко зорієнтуватися, кого саме мав на увазі наш президент, можливого того, хто виконував обов’язки президента?», – зазначає Михайло Забродський.

«Давайте згадаємо про здачу Криму. І там дійсно є питання, які потребують відповіді, і можливо не лише політиків і аналітиків, а в тому числі правоохоронних органів. Ніхто цього не заперечує. Але це верх політичного цинізму — звертатися до цього питання під час щорічного послання, замість того, щоб озвучувати реальні проекти і реальні пропозиції, як ми Крим будемо повертати», – зауважує генерал Забродський. 

«Що сказав президент? Цитую: «у нас є нові шляхи, Ми шукаємо нові шляхи». Ми вже півтора роки чекаємо шляхи для повернення Криму, хоча під час передвиборчої кампанії партія, яка прийшла до влади, була згадка про те, що ми обов’язково повернемо Крим. Але через півтора року ми не почули, як ми його повернемо. Натомість почули звинувачення Турчинова, який на той час виконував обов’язки президента?», – дивується Забродський.

«Це була та людина, яка була спроможна приймати рішення в той момент. А зараз цими натяками на відповідальність, на мій погляд, такими заявами відвертається увага суспільства і знову вводиться політична дискусію до питання: хто здав? Давайте послухаємо програму, як повернути, про яку нам півтора року говорять», – наголошує наролний депутат.

«Відповідати за втрату Криму повинні ті, хто свого часу приймав відповідні рішення, в тому числі й військово-політичні. Ті, хто розформовував 32-й армійський корпус, який знаходився в Криму тривалий термін. Ті, хто довгий час співпрацював з майбутніми окупантами і потім перейшов на їхню сторону, той, хто створив відповідні умови для ізоляції Криму в критичний період нашої історії — це дійсно питання відповідальності», – резюмує генерал Забродський.