Під час цих місцевих виборів ми фіксуємо більше видів порушень виборчого законодавства, ніж за попередні роки – Руслан Князевич

Юридичний департамент «Європейської Солідарності» протягом кількох виборчих кампаній збирає базу порушень і фальсифікацій виборчого законодавства. На нинішніх виборах їх було найбільше. Про це сказав народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Руслан Князевич на брифінгу.

«Наш виборчий штаб і взагалі «Європейська Солідарність» впродовж останніх виборчих кампаній має цілу базу порушень виборчого законодавства, яку ми почали вести багато років тому. Але цього разу є феномени, які ми відзначаємо вперше. Це та кількість порушень, яка внесена нашими спостерігачами, нашими уповноваженими, довіреними особами, нашими кандидатами у базу у вигляді різноманітних порушень виборчого законодавства», – сказав він.

«Я щойно перевірив, це 118 випадків порушень виборчого законодавства. Наприклад, середня кількість на попередніх виборчих кампаніях не сягала ніколи 50 таких порушень, це було кілька десятків, до півсотні. Цього разу ми вже маємо на 18.00 фактично 120. Вдвічі з хвостиком більше порушень, ніж минулого разу. Починаючи від першого етапу підготовчого засідання, яке цього разу у величезній кількості виборчих комісій не відбулося вчасно, що призвело до того, що був порушений процес проведення підготовчого засідання чи можливо невчасно відкриті були відкриті виборчі дільниці або інші порушення, які довелося бачити», – додав Князевич.

На його переконання, причиною цього стала некомпетентність керівництва виборчих комісій, яке представляє або партію влади «Слуг народу», або її сателітів. «Так  трапилося, що під час цієї виборчої кампанії опозиційні сили, зокрема наша опозиційна сила, фактично не отримала своїх керівників у переважній більшості територіальних виборчих комісій. Наприклад, у Києві в жодній з територіальних виборчих комісій «Європейська Солідарність» немає жодної керівної посади», – зазначає Руслан Князевич.

За словами Князевича, так само це стосується інших територіальних виборчих комісій по Україні і великою мірою стосується дільничних виборчих комісій.

Депутат наголосив, що під час цих виборів знову виникли проблеми зі списками виборців, про які вже забули у зв’язку з введенням реєстру списків виборців. «І от знову в 2020 році ці факти повертаються до наших реалій. До прикладу, в м. Гостомель Київської області у списках виборців з’являється величезна кількість виборців, які не зареєстровані в жодній з квартир житлового будинку. Дуже шкода, що в 2020 чинна влада такі технології відновлює», – зауважив депутат.

«Так само була цікава технологія, коли люди приходять на реєстрацію, а насправді це нежитлові приміщення, це або просто нежилий фонд, це можуть бути офісні приміщення, приміщення якихось підприємств, установ, організацій або взагалі пустирі, розвалені недобудови, які вже десятки років стоять, і виявилося, що за кілька днів перед виборами вони заселені і приходять голосувати люди з відповідною реєстрацією», – сказав депутат.

Він також відзначив, що під час правління Януковича були масові випадки, коли до початку голосування фактично всі члени комісії ставили свої підписи в протокол для голосування, і решта було формальністю. «Незважаючи на те, якими були результати голосування і яка кількість бюлетенів на користь якої політичної сили виявлялася в відповідних скриньках, потім керівництво комісії з тими членами комісії, які представляли більшість, переходили в якісь окремі приміщення і фактично вже заповнені з підписами протоколи проставляли необхідну кількість цифр протоколів. Ця практика знову повертається», – додав Руслан Князевич.

Крім того, за словами Князевича, спостерігається велика кількість помилок у виборчих бюлетенях. « Я багато років займаюся виборами, я вже не пригадую, коли така кількість помилок у бюлетенях була. Чи це співпадіння? Не думаю», – зазначив парламентар.