Руслан Князевич: так зване опитування – це масовий механізм спонукання виборців до голосування, але правоохоронці на це не реагують

Проведення так званого опитування Зеленського – це масовий механізм спонукання виборців до голосування, але правоохоронці на це не реагують. Про це сказав народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Руслан Князевич на брифінгу.

«Щодо так званого опитування – ми додатково зібрали ще низку фактів, це і Донецька обл. (Маріуполь), Запорізька обл. (Запоріжжя), Житомирська обл. (Житомир), Київська обл. (м Біла Церква), де президентське так зване опитування відбувається прямо в приміщенні, де голосують виборці. На непоодинокі звернення, в тому числі наших спостерігачів, представників громадських організацій, ЗМІ, керівництво комісій, яке належить до правлячої партії «Слуга народу», ніяк не реагує», – сказав Князевич.

За його словами, звернення до правоохоронних органів, в тому числі тих, які перебувають на виборчих дільницях, марні.

«Правоохоронці відмежовуються, кажуть, що це не є виборчий процес і їм немає вказівки реагувати на такі випадки. Дуже дивна історія. Коли правоохоронці активно реагують на підвіз виборців і кажуть, що це фактично спонукання виборців до голосування, то це так зване соціологічне опитування якраз найбільше, масове по всій Україні спонукання виборців голосувати, тому що через такий механізм їх залучають до того, щоб вони були активними і через те, щоб вони підтримували саму ту політичну силу, яка фінансує і проводить такого роду соціологічне опитування», – додав депутат.

Князевич зазначив, що він здивований заявами, які чує від керівництва Національної поліції про те, що вони не те, що не будуть реагувати, вони навпаки будуть вважати дрібним хуліганством можливість перешкодити з боку офіційних спостерігачів чи громадян України такого роду діям.

«Я глибоко переконаний, що це прихована агітація партії «Слуга народу», яка прямо заборонена адміністративним кодексом. Думаю, що наші спостерігачі і небайдужі громадяни будуть масово звертатися з заявами про такого роду адміністративні порушення до органів поліції. Зараз не можу сказати яка це буде статистика по фактам, але це будуть десятки звернень і ми будемо надалі вимагати об’єктивного розслідування і відповідного реагування за законом на такого роду дії, що, на наше переконання, є грубим порушенням виборчого законодавства», – зауважив парламентар.