Борис Сікліцький: «ЄС» фіксує спроби зацікавлених осіб у змові з владою продовжувати фальсифікувати результати виборів

Партія «Європейська Солідарність» продовжує фіксувати спроби з боку суб’єктів виборчого процесу у змові з владою щодо фальсифікації результати цих виборів. Про це заявив керівник юридичного департаменту партії Борис Сікліцький під час брифінгу.

«Основним порушення, яке фіксується на сьогоднішній день, є масове визнання виборчих бюлетенів недійсними. В першу чергу, тих бюлетенів, виборці яких віддали перевагу нашій політичній силі. На деяких виборчих дільницях така кількість недійсних бюлетенів сягає 30-40%. А на окремих – і близько 50%. На дільниці 710148 у селі Журжинці Звенигородського району Черкаської області зафіксовано визнання понад 48% виборчих бюлетенів недійсними», – сказав Сікліцький.

«Найбільше таких випадків зафіксовано у Ковельському та Любомльському районі Волинської області, Звенигородському, Христинівському районі та місті Сміла Черкаської області», – додав юрист.

«На окремих дільницях, зокрема, міста Могилів-Подільський Вінницької області, ми фіксуємо підписання протоколів замість членів комісії невідомими особами. Чи це халатне відношення до своїх обов’язків з боку членів виборчих комісій, чи можливо тут є склад злочину, зараз з’ясовуємо. З цього приводу нами подана заява про повторний підрахунок голосів до ТВК. І ми очікуємо на ухвалення законного рішення з боку міської виборчої комісії», – підкреслив він.

Крім цього, Борис Сікліцький звернув увагу на неналежну організацію виборчого процесу в окремих областях.

«Протягом дня голосування мала місце також неналежна організація виборчого процесу. В містах Ужгород і Чернігові на певних округах у виборчих бюлетенях були переплутані списки кандидатів від нашої політичної сили. У зв’язку з цим, ряд наших кандидатів  були позбавлені права бути обраними,» – сказав він.

«Як протягом дня голосування, так і протягом підрахунку ми спостерігаємо спроби вплинути на волевиявлення виборців. З цими фактами ми звертаємося до правоохоронних органів і до судів, для надання відповідної правової оцінки», – додав Сікліцький.