Софія Федина: Зеленський має бути присутнім на суді, де він проходить як «потерпілий»

Народна депутатка фракції «Європейська Солідарність» Софія Федина та ветеран АТО, українська активістка і волонтер Маруся Звіробій разом з адвокатами вимагатимуть у законному порядку, щоб без президента Володимира Зеленського розгляду справи «про образу президента Зеленського» у суді не було. Про це заявила Софія Федина у коментарі «Прямому».

«Це – перше підготовче засідання по суті вже, тому що справа передана до розгляду в суді. Питають багато хто, чому саме Галицький районний суд міста Львова. Тому що згідно з законом це має бути за місцем скоєння конкретної дії, щодо якої йде судовий розгляд. А це була кав’ярня на Площі Ринок, яка знаходиться у Галицькому районі міста Львова. Тому саме у Львові», – сказала Федина.

Вона наголосила, що на підготовче засідання мають з’явитися всі сторони. «Не тільки адвокати і представники, а мають бути обвинувачені, і має бути потерпілий. Звичайно ми сумніваємося, що потерпілий, а за сумісництвом президент України і Верховний Головнокомандувач України Володимир Олександрович Зеленський сюди наважиться приїхати», – зазначила депутат.

Федина зауважила, що в будь-якому випадку за законом Володимир Зеленський мав би бути на засіданні у цьому суді, свідчити про «об’єми своєї потерпілості, про якість і про кількість своєї потерпілості».

Федина також наголосила, що буде вимагати у встановленому законом порядку, щоб без Зеленського розгляду не було.

«Тому що насправді саме на його заяві про потерпілість грунтується ця конкретна справа. Маруся Звіробій доїжджає, люди готові допомогти потерпілому засвідчити. Але в контексті банальної статистики, яка зафіксована в Міністерстві оборони, ми маємо настільки величезну кількість обстрілів, вдвічі більшу кількість за час президентства Зеленського, ніж за аналогічний період президентства Порошенка, що мені видається, що це є вищого рівня цинізм судитися зі мною і Марусею за слова правди», – додала депутат.