Вікторія Сюмар: місцеві вибори показали, що люди вже дивляться на «Слуг народу» без рожевих окулярів

Результати місцевих виборів продемонстрували, що люди позбавляються ілюзій щодо «Слуг народу» та президента Зеленського, жодні маніпуляції з опитуваннями їм не допомогли. Про це заявила народна депутатка фракції «Європейська Солідарність» Вікторія Сюмар в ефірі програми «Свобода слова» на ICTV.

«Опитування від Зеленського – це був такий собі політтехнологічний крок, і це зрозуміли українці. Саме через це ця ідея реально провалилася, і не тільки в соцмережах. Були питання, на які відповіді очевидні, які не є ключовими для подальшого розвитку країни, і не є тими відповідями, яких країна потребує, щоб рухатися вперед. У нас значно більше викликів і вони зовсім іншого плану»,- зауважила політик.

Також Вікторія Сюмар наголосила, що «Європейська Солідарність» на місцевих виборах отримала присутність в усіх обласних радах і ще більшу присутність в міських.

«Ми як опозиційна політична сила отримали присутність в усіх обласних радах, і ми отримали більше присутності в міських радах. А «Слуги народу» за нашим паралельним підрахунком, не проходять в міські ради Тернополя, Івано-Франківська і Львова. А це означає розчарування виборців», – зазначила вона.

Крім того, народна депутатка закликала владну більшість усвідомити відповідальність політики.

«Закон має бути законом. Конституція має бути Конституцією. І не варто політику остаточно перетворювати на шоу, навіть, якщо головний актор в ній — актор і звик працювати в серіалі» – акцентувала Вікторія Сюмар.

Вона підкреслила, що місцеві вибори показали – люди нарешті позбавляються ілюзії щодо влади.

«На цих виборах «Європейська Солідарність» в Харкові обходить «Слуг народу» з результатом 9,3 проти 8,8. В Одеській міськраді ви також знаєте наші результати, вони теж дуже співмірні. Це я кажу про схід, бо ви казали, що ми живемо в електоральному гетто Галичини, що ми є регіональною політичною силою. Це все ваші тези, це вами зроблені. І ви хочете поляризувати людей і їх розтягнути, замість того, щоб говорити про те, чому «Європейська Солідарність» отримала цей результат. Може, тому, що в українців має бути національна ідея? Може тому, що національною ідеєю є європейська інтеграція і саме ми є носіями цієї ідеї. Давайте робити правильні висновки, як нам все-таки наповнити змістом це «какая разніца». Наповнювати треба змістом про інтеграцію країни, про правила життя, про повагу до законів, Конституції, змістом про повагу до прав людини. Не вважати людей за бовдурів і чесно їм казати, що опитування було зроблено з політтехнологічною метою, а далеко не з метою народовладдя, як ви говорите», – переконана Сюмар.

Народна депутатка звернула увагу, що місцеві вибори підтвердили успішність і своєчасність реформи децентралізації, ініційовану і реалізовану п’ятим Президентом Петром Порошенком.

«Це справді успішна реформа, вона об’єднала країну. Країна показала, що вона довіряє місцевим проектам. Тому надалі нам треба розширювати повноваження місцевих рад і удосконалювати адмінреформу», – резюмувала Вікторія Сюмар.