Вікторія Сюмар: ситуація у Борщагівській ОТГ – це яскравий приклад фальсифікації виборів

Підкуп і фальсифікації на виборах у Борщагівській ОТГ – це яскравий приклад того, як сьогодні намагаються спотворити результати місцевих виборів. Про це сказала народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Вікторія Сюмар в коментарі журналістам, перебуваючи у приміщенні ТВК Патропавлівської Борщагівки. Вона повідомила, що на скандал відреагувала Голова правління Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовський, яка зазначила, що учасники масштабних фальсифікацій мають відповісти за законом.

«Написала вже мені в коментарях Ольга Айвазовська, що це може бути прецедент, коли вперше сядуть за кримінальний злочин. Тому що зараз працівники Нацполіції вилучають протоколи, які підписані головою, заступником і секретарем комісії, де стоїть мокра печатка, і де немає цифр, а ці цифри малювала секретарка Кодебського в нього в приймальні. Я прийшла до нього на прийом, і коли я це побачила, я хотіла просто це сфотографувати. Тут увірвалися його заступники, почали бити просто в бік, в ребра і витягувати», – сказала Сюмар.

За її словами, там також знайшли окрім цілої купи протоколів, які переписувалися по різним дільницям, гроші. «Зараз ці гроші рахують, вилучають, там знайшли посвідчення спостерігачів, які незрозуміло чому там знаходяться, і дуже багато інших речей, які мають прямий стосунок до виборів і які не можуть знаходитися поза межами виборчих дільниць. І це такий яскравий приклад як сьогодні намагаються фальсифікувати вибори. Цей сільській голова, який тут 30 років просидів, програв і очевидно робить все можливе… Він навіть подав заяву на 102 про те, що депутат Сюмар незаконно проникла до нього в приміщення», – наголосила Вікторія Сюмар.

«Я хочу сказати, що Нацполіція дуже швидко ухвалила рішення без рішення суду за нагальними обставинами зламати двері. Ми хотіли вилучити відеореєстратори, бо там ніби мала бути відеозйомка, щоб зафіксувати те, що вони мене били. Але в результаті знайшли цілу схему підкупу і фальсифікацій, там купа паспортних даних людей, списки з підписами за отримані кошти, там конверти з грішми і звісно самі протоколи, що є найбільш грубим порушенням виборчого законодавства», – додала депутат.

Ольга Айвазовська прокоментувала цю ситуацію під дописом Вікторії Сюмар таким чином: «Ну сядуть тепер точно: Стаття 158-3. Фальсифікація, підроблення, викрадення, пошкодження або знищення виборчої документації, документації референдуму, викрадення, пошкодження, приховування, знищення печатки виборчої комісії, комісії референдуму, виборчої скриньки, списку виборців чи учасників референдуму

  1. Підписання головою, заступником голови, секретарем, іншим членом виборчої комісії, комісії референдуму протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці або дільниці з референдуму, протоколу про підсумки голосування в межах відповідного виборчого округу, округу з референдуму чи про результати виборів або референдуму до остаточного заповнення протоколу, а також підписання такого протоколу не на засіданні виборчої комісії або комісії з референдуму –

карається позбавленням волі на строк від двох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк п’ять років.

  1. Підробка або незаконне виготовлення виборчої документації, документації референдуму, використання або зберігання незаконно виготовленої чи підробленої виборчої документації, документації референдуму, а так само включення до виборчої документації чи документації референдуму завідомо недостовірних відомостей –

караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк п’ять років».