Витрачання ковідних грошей на серіали це верх цинізму – Марія Іонова про невідкладні заходи для посилення боротьби з коронавірусом

«Європейська Солідарність» вимагає від уряду вжити невідкладні заходи для посилення боротьби з епідемією коронавірусу. Про це сказала на брифінгу народна депутатка Марія Іонова.

«За даними МОЗ, за минулу добу захворіло понад 7 тис, померло 113 людей. Медики роблять все можливе, а іноді й неможливе, щоб врятувати наших громадян. Медиків влада поставила в такі умови, що вони працюють на межі, а іноді не завдяки, а всупереч роботі влади», – сказала вона.

Іонова нагадала, що команда «Європейської Солідарності» з початку пандемії допомагає людям, спілкується з лікарями, їздить по регіонах, щоб почути ситуацію з перших вуст, і знає, яка ситуація в реальності, а не в звітах.

«За сім місяців ми побачили, як влада втратила контроль над поширенням хвороби. І головне – втрачено довіру до дій влади. Ми констатуємо, що Україна є антилідером в світі за темпами поширення хвороби», – додала депутатка.

«Ми бачимо, як розтринькуються гроші, виділені на боротьбу з коронавірусом. Не на боротьбу з хворобою, не на захист лікарів, пацієнтів, а на абсолютно безглузді речі. Якщо раніше говорили про дороги, то сьогоднішнє рішення уряду не витримує жодної критики. Неможливо описати словами цинізм, коли тепер вже цей фонд буде направлений і на виробництво серіалів. Тобто мало Зеленському продовження в житті серіалу «Слуга народу», він ще це зараз переніс на країну. Соромно за такі рішення уряду», – зазнчила Іонова.

Вона нагадала, що згідно звіту Рахункової палати, держава не закупила жодного апарату ШВЛ. «Перебуваючи на Закарпатті, на Волині, Черкащині, ми побачили, що ці апарати закуповуються органами місцевого самоврядування, якщо спроможна громада, волонтерами або благодійними фондами. Фонд Порошенка одразу розпочав ремонт і закупівлю ШВЛ», – нагадала Іонова.

«Хотілося б, щоб ковідний фонд використовувся за призначенням. Ми констатуємо, що у зв’язку з тим, що тестів робиться недостатньо, хвороба поширюється швидкими темпами. Зараз не вистачає ліжкомісць в лікарнях, вони переповнені, ми бачимо, що є гострий дефіцит медичного кисню», – сказала Іонова.

«В багатьох регіонах ми чули, що немає доплат, страхування лікарів первинної ланки, які першими стикаються з хворими. Вони звільняються, оскільки не відчувають захисту держави. Всі знають про ситуацію на Луганщині, конкретно двоє лікарів, їм доплата за жовтень була 1900 грн. У нас буде багато бажаючих працювати за таку доплату?… Пацієнти змушені платити близько 80%, хоча влада заявляє, що  виділено до 40 тисяч гривень на одного пацієнта, але в реальності все по – іншому. Уряд не вирішив питання ні  страхування лікарів, ні компенсації, ні доплат в 300% і не захищає повної мірою засобами захисту», – зауважила депутатка.

«Європейська Солідарність» вимагає термінового ухвалення законів і підзаконних актів, тобто урядових рішень для зміни цієї ситуації, а не для того, щоб цей закон був тільки на папері. Наші пропозиції дієві і стосуються людей», – наголосила Марія Іонова.