«Закатали в асфальт за відкати» – Ростислав Павленко про незаконні та нецільові витрати коронавірусного фонду на догоду Зеленському

«Європейська Солідарність» вимагає ухвалення низки змін до законів, які зобов’яжуть уряд Зеленського почати фінансувати боротьбу з коронавірусом та виплачувати кошти лікарям. Також партія вимагає розслідування та притягнення до відповідальності винних у незаконній розтраті коштів з спеціального фонду по боротьбі із коронавірусом.  Про це сказав народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Ростислав Павленко на брифінгу. 

«Ще 13 квітня Верховна Рада України, значно зменшуючи витрати дежравного бюджету, спрямувала значний обсяг коштів, понад 65 мільярдів гривень на спеціальний фонд боротьби з коронавірусом.  І ці кошти мали йти на виплати лікарям, на забезпечення лікарень, соціальні видатки і підтримку тих, хто економічно постраждав від недолугих дій влади», – нагадав депутат. 

При цьому він наголосив, що всі ці напрямки так і не були профінансовані із коштів цього фонду. Депутат нагадав, що 18 червня Верховна Рада ухвалила інший закон, яким дозволила Кабінету міністрів використовувати кошти цього фонду на так звані інфраструктурні проекти. 

За його словами, вже 23 вересня майже 11 мільярдів гривень було спрямовано на дороги. «А зараз міністерство фінансів звітує, що витрачено понад 16 мільярдів гривень і ці витрати перевищують всі основні витрати з фонду на лікарів та лікарні. Ми бачимо, що вартість тих товарів робіт і послуг, які вони закуповують на будівництво і ремонт доріг, суттєво перевищують ті суми, які були спрямовані за часів президента Порошенка. Виходить так, що ті ж самі роботи раптом за нової влади стали коштувати більше, ніж це було рік тому.  Хоча ціни не виросли. В народі це називається «закатати в асфальт за відкат», – зазначив він. 

Ростислав Павленко підкреслив: «Ми в «Європейській Солідарності» вважаємо це цинічним підходом. Ми бачимо, що на цей підхід у влади вистачає грошей, на фінансування правоохоронних органів вистачає грошей, на серіальчики – вистачає. Ми бачимо останні судові рішення про те, що може виникнути питання компенсації таким особам як Суркіс – і на це у них може теж вистачити коштів. Натомість на боротьбу з коронавірусом, на забезпечення лікарів коштів не вистачає». 

«Європейська Солідарність» вимагає спрямування цих коштів на закупівлю обладнання для лікарень, кисню, тестів. І займатися цим постійно. Тому що, якщо влада, не витративши належним чином ці кошти, схопиться в критичний момент, зважаючи на те, що ситуація у світі також є непростою, відповідного обладнання може просто не бути на ринках», – сказав депутат. 

«Європейська Солідарність» наполягає на голосуванні уже найближчого парламентського тижня кількох законопроектів, які можна назвати пакетом запобігання кризі», – розповів депутат. 

«Перше – це ті законопроекти, які вже подані до Верховної Ради, які з квітня, травня, червня ще чекають і ніяк не можуть дочекатися своєї черги. Це питання соціального страхування лікарів на випадок захворювання на коронавірусу хворобу, це закони щодо забезпечення вчителів і учнів всім необхідним, засобами захисту та відповідними виплатами. Для того, щоб можна було організувати навчання в умовах пандемії», – сказав Ростислав Павленко. 

«І друге – це вимоги щодо скасування тих змін, які дозволяють настільки викривлене використання коштів антикоронавірусного фонду, скасування змін, які дозволяють спрямувати ці кошти на так зване «Велике крадівництво» на інфраструктурні проекти. І чітка вимога до уряду щодо використання цих коштів на обладнання ліжок киснем і реанімаційним обладнанням, на обов’язкове державне страхування лікарів, на доплати лікарям. На закупівлю тестів, що дозволить мати адекватну картину щодо захворювань. На закупівлю ліків, щоб люди не зі своєї кишені мусили за це платити, а отримували повноцінну підтримку і допомогу», – підкреслив він. 

Ростислав Павленко також зазначив: «Ми вимагаємо аудиту і розслідування використання коштів з коронавірусного фонду і притягнення до відповідальності всіх, хто допустив нецільове використання цих коштів».