Лікарі тримаються тільки на допомозі меценатів, а 65 млрд бюджетних коштів пішли на дороги та серіали – Ірина Геращенко

«Європейська Солідарність» наголошує на необхідності спрямування коштів з фонду боротьби з коронавірусом чітко на допомогу лікарням та лікарям. Про це сказала співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко в ефірі програми «Право на владу». 

«З чого потрібно почати цей тиждень – це питання боротьби з коронавірусом. Я побувала десь у 15 регіонах України – і на Волині, і в Черкасах. Коли сьогодні мер Черкас говорить про обласну лікарню, то туди Петро Порошенко завозив від свого фонду захисні костюми для того, щоб захистити лікарів цієї лікарні. Це ненормально, коли лікарі тримаються на допомозі меценатів, а 65 мільярдів пішли не тільки на дороги, а й на серіали. У нас колись Кашпіровський по телевізору лікував людей, а тепер у нас взимку люди будуть дивитися серіали і лікуватися», – сказала вона. 

Депутатка повідомила, що фракція «Європейська Солідарність» розробила постанову з вимогою, щоб всі 65 мільярдів, виділених на боротьбу з хворобою б пішли на ковід. Вона закликала всі фракції підписатися під постановою.  

«Я пропоную, щоб ми повернулися до питання, де ці гроші, на що їх витратили.  І вони мають піти саме на боротьбу з ковід», – підкреслила Ірина Геращенко. 

Депутатка прокоментувала перерозподіл коштів із фонду боротьби з коронавірусом та з програми по лікуванню онкологічних захворювань на ремонт і будівництво доріг. 

«Насправді цинізм ситуації в тому, що в бюджеті є дорожній фонд, і на дорожній фонд було виділено достатньо великі кошти. Зараз ці кошти не використані тому, що на дорожній фонд потрібно використовувати кошти через тендер. А з ковідного фонду, від онкохворих можна вкрасти без тендеру. Це цинізм. Якби це було при попередній владі, мені важко собі уявити, що б відбувалося в усіх телестудіях, як працювали б правоохоронні органи. А тут просто «тиша і благодать», – зазначила вона. 

«Цинізм ситуації ще й у тому, що в березні було створено координаційну раду, президент Зеленський всій країні розказав, що він створив координаційну раду по боротьбі з ковід. Де результат цієї координаційної ради?» – додала вона. 

Депутатка наголосила, що в понеділок на погоджувальну раду має прийти прем’єр-міністр Шмигаль і дати відповіді, що відбувається у боротьбі з коронавірусом, і що за два тижні після ухвалення постанови парламенту зробив уряд.