Не можна у неконституційний спосіб реагувати на обурливе рішення КСУ – Іванна Климпуш-Цинцадзе

Рішення Конституційного суду України призвело до неприпустимих наслідків, які є серйозною загрозою для європейської інтеграції держави. Однак це не значить, що президент Зеленський має у протизаконнний неконституційний спосіб вирішувати цю проблему. Про це сказала народна депутатка фракції «Європейська Солідарність», голова парламентського комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе на ток-шоу «Свобода слова Савіка Шустера». 

«Це рішення Конституційного суду України призвело до реально неприпустимих наслідків, які є серйозною загрозою і для європейської інтеграції, і для кожного громадянина, для наших демократичних принципів», – наголосила депутатка. 

Вона уточнила, що це рішення суперечить і Конституції України, в якій закріплена наша перспектива і мета щодо європейської і євроатлантичної інтеграції. 

Іванна Климпуш-Цинцадзе підкреслила, що парламент має ухвалити закон, яким повернуть у законодавство ті норми, які передбачали кримінальну відповідальність за недостовірне декларування. «Ми не можемо скасувати рішення КСУ, тому запропонували своє бачення, як має проводити НАЗК цей контроль і моніторинг», – додала вона. 

Голова комітету наголосила, що реагувати на цей виклик влада має швидко, але виключно в правовому і конституційному полі. «Не можна через «Офіс простих рішень» пропонувати рішення, яке руйнує і демонтує державу, делегітимізує державні інституції. А це те, що сьогодні, бажаючи узурпувати владу, зробив президент України», – зазначила депутатка.

Іванна Климпуш-Цинцадзе підкреслила: «Не можна у неконституційний спосіб реагувати на незаконні і неконституційні рішення. Це те, що ви пропонуєте президенту Зеленському і з чим він прийшов до ВРУ, подавши ганебний законопроект, який передбачає нікчемність якогось рішення – це нонсенс і це не може  бути вирішено в такий же спосіб». 

Вона наголосила, що п‘ятий Президент України, лідер «Європейської Солідарності» Петро Порошенко закликав керівників всіх фракцій парламенту разом з президентом Зеленським до діалогу, щоб знайти правильну правову позицію, яка дозволить відновити довіру до КСУ, забезпечити існування інституції КСУ і вирішити ті питання, які виникли. 

За її словами, вже зараз можна розпочати підбір нових кандидатів на посади суддів Конституційного суду.  «Це мав би бути перший крок, а не руйнувати інституцію і підібрати потім вірних вам, політично заангажованих суддів до нового КСУ і проводити рішення, які будуть подобатись Банковій», – додала вона.