Зеленський намагається узурпувати владу в кращих путінських традиціях – Артур Герасимов

«Європейська Солідарність» негативно ставиться до будь-яких атак на антикорупційну інфраструктуру, однак президент Зеленський намагається скористатися кризовою ситуацією через рішення Конституційного суду для узурпації влади в державі. Про це сказав співголова фракції «Європейська Солідарність» під час ток-шоу «Мир чи війна» на телеканалі Інтер. 

«Європейська Солідарність» категорично негативно ставиться до будь-яких нападів на антикорупційну інфраструктуру і до будь-яких утисків антикорупційної інфраструктури. Але виникають обґрунтовані підозри, що це рішення тільки озвучувалося в Конституційному суді, а писалося в офісі Зеленського», – зауважує Герасимов.

Артур Герасимов наголосив, що серед народних депутатів цього скликання багато хто вже п`ять років оприлюднює декларації про свої доходи і видатки, і відбувається це спокійно. «Але сьогодні перший рік, коли мали задекларуватися «Слуги», і вони дуже бояться того, що вони написали чи не написали у своїх деклараціях», – вважає співголова фракції.

Депутат також зазначив, що однин із судей КСУ заявив, що на нього тиснули з Банкової перед ухваленням резонансного рішення. 

«Ви всі бачили інтерв’ю Рябошапки (колишній Генеральний прокурор -Ред.) про те, що без Зеленського це рішення не обійшлося», – також додав він. 

«Це все – елементи одного ланцюжка. Про безвіз же не сьогодні почали говорити і не вчора. А місяць чи два тому, коли влада і команда Зеленського почали тиснути на НАБУ, тиснути на САП. Сформували повністю свою ручну комісію з обрання очільника САП», – нагадав Артур Герасимов. 

Він також зауважив, що рік тому, коли Зеленський незаконно розігнав діючий парламент, журналісти-розслідувачі розкрили контакти офісу Зеленського і його контроль над Конституційним Судом. 

«Я думаю, парламент зобов’язаний наступного тижня у найближчі дні прийняти відповідний закон і все повернути на місце», – сказав Артур Герасимов. 

«Щодо того, що Зеленський хоче зробити з Конституційним Судом – це прямий шлях до Росії з Кремлем чи до Білорусі з Лукашенком. Тому що це є повна узурпація влади. Я думаю, що Янукович зараз запитує: а що, так можна було зробити? Тому що те, шо робить Зеленський – це в кращих традиціях Білорусії, Росії і Північної Кореї», – підсумував депутат.