Спочатку організуйте боротьбу з коронавірусом, а потім будуйте дороги – Софія Федина звернулася до влади

Чинна влада провалила питання боротьби з коронавірусом. Про це сказала народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Софія Федина, виступаючи з трибуни парламенту.

«Я сьогодні хочу говорити про величезний цинізм чинної влади, зокрема про боротьбу з коронавірусом і корупційні діяння на фоні боротьби з коронавірусом. Згадайте як красиво ловили одинокого плавця в Дніпрі кілька десятків поліцейських, штрафували людей за те, що вони одиноко ходили в масках в парку. І тоді це було страшно, розганяли питання про зраду і небезпеку», – сказала вона.

Федина наголосила, що станом на 3 листопада за добу захворіли більше 8 тисяч людей, понад 400 тис українців хворіли або ще хворіють на коронавірус, 7,5 тис загиблих від коронавірусу. “А в нас, виявляється, все добре, тому що кошти з коронавірусного фонду витрачаються абсолютно не на боротьбу з коронавірусом. Частина коштів витрачається і закатується в дорогу. Я кажу, що це є цинізм, особливо коли «Слуги народу» заявляють, що коронавірусний фонд був створений для будівництва доріг. Як каже моя мама, нас всіх на цвинтар повезуть красивими дорогами», – додала депутат.

Вона зазначила, що боротьба з коронавірусом є першочерговим завданням для чинної влади.

«Звичайно, дороги потрібно будувати, але в цьому увесь трагізм, що їх будувати в такій кількості можна тільки тоді, коли у нас все населення буде протестоване, коли всі лікарні будуть відремонтовані і забезпечені киснем, ШВЛ, тестами – як ПРЛ, так і ІФА, ліками», – зауважила Федина.

«Сьогодні також забирають кошти у онкохворих, прикриваючись, що, виявляється, ми не встигаємо зробити програму. Так що, онкохворим здихати, перепрошую, коли ви гроші вкатуєте в дороги? Що зараз онкохворим робити, коли їх виганяють з лікарень – щоб там робити коронавірусні палати в той час, коли влада не забезпечила систематичної підготовки того, щоб лікарні могли оперативно розгортати ліжко-місця і забезпечувати хворих ліками і можливостями лікування», – зазначила Федина.

За її даними, тільки по Львівській області понад 400 млн грн хворі на коронавірус виклали з власних кишень на лікування, тому що з державних коштів їм не надійшло абсолютно нічого.

«Сьогодні в аптеках України нереально знайти антибіотики, і коли я хочу купити антибіотики у Львові, мені кажуть, що найближче антибіотики є в Одеській області. Це провал МОЗ і провал боротьби з коронавірусом Зеленського і влади «Слуг народу». Але ви кажете, що грошей немає. Давайте поговоримо про вчорашній законопроект, де ви зняли оподаткування офшорних коштів, і держава недоотримає понад 10 млрд дол завдяки вам і вами вчора прийнятими рішеннями. Це цинізм і за цей цинізм ви будете відповідати не тільки по закону, але й перед Богом», – наголосила Федина.