Уряд Зеленського пропонує нереальний проект державного бюджету на 2021 рік, який не можна ухвалювати – Олексій Гончаренко

Уряд Зеленського пропонує проект державного бюджету на 2021 рік, який вже зараз викликає багато запитань, а також сумнів щодо реалістичності його виконання. Про це сказав народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Олексій Гончаренко в коментарі журналістам.

Він зазначив, що проект державного бюджету на 2021 не зазнав принципових змін. «Тому я не бачу жодного сенсу нашій фракції, яка є опозиційною, підтримувати такий законопроект. Якщо б ми дійсно побачили принципово іншу ідеологію бюджету, де акценти йдуть на армію, освіту, тоді б це мало сенс. А так я жодного сенсу голосувати за бюджет у такому вигляді не бачу», – зауважив Олексій Гончаренко.

«Це великою мірою бюджет «теплої ванни Зеленського», а йому треба вже виходити з неї. Я сподіваюсь місцеві вибори стали для нього холодним душем», – додав депутат.

Він також зазначив, що до проекту документу подано більше ніж 2 тисячі правок: «Я думаю ще багато речей нас там ще здивують».

«Ми вже чуємо дивні речі, наприклад, те, що Приватбанк списав Коломойському більше 3 мільярдів боргів. У нас незрозуміло як людям безкоштовно тестування забезпечити, держава не здатна. А 3 мільярди з барського плеча віддали. І я думаю що такого там можна знайти багато», – сказав представник фракції.

Депутат розповів, що збільшення дохідної частини бюджету уряд планує за рахунок збільшення надходжень від приватизації та надходжень від Національного банку України. Водночас він наголосив, що всі ці пропозиції викликають великі сумнів.

«Сьогодні ми маємо дефіцит держбюджету майже 300 мільярдів гривень, ми маємо недовиконання станом на 1 листопада на 7,5 мільярдів цього бюджету. А що нам пропонують на наступний рік? Ще на 100 мільярдів збільшити дохідну частину бюджету. Просте питання звідки вони візьмуться? Якщо це запозичення, то хто їх нам дасть», – зазначив Олексій Гончаренко.

Він нагадав, що президент Зеленський заявив, що після останніх рішень Конституційного суду міжнародні фінансові організації припинять співпрацю з Україною.

«Тому цей бюджет виглядає абсолютно не реальним. Взагалі сьогодні стоїть питання як ми зведемо кінці з кінцями у цьому бюджеті, бо ті два місяці, які залишилися будуть надзвичайно складними», – зауважив представник «Європейської Солідарності».