Втручання влади в діяльність судових органів неприпустиме – Микола Княжицький

Фракція «Європейської Солідарності» висловлює рішучий протест проти неприпустимого втручання влади у діяльність судів. Про це народний депутат фракції «Європейська Солідарність» заявив з трибуни парламенту.

«Вчора Конституційний Суд повинен був розглядати закон про забезпечення функціонування мови, як державної. На жаль, цей розгляд не відбувся. Можливо він і відбувся, але жодне рішення не було прийнято. Сталося це після візиту Арахамії і «Слуг народу» до голови Конституційного Суду, про що вони писали у соціальних мережах», – зазначив він.

«Це неприпустимо, коли політики тиснуть на інші органи влади. Так, Конституцій суд зробив фатальну, нерозумну, глибоку помилку, скасувавши е-декларування. І ми обов’язково це виправимо, але це не привід тиснути на суд, і входити в торги для того, щоб знищувати гуманітарну політику України, яка почала відбудовуватися після Майдану», – наголосив Микола Княжицький.

«Це не перший такий випадок. Напередодні цього голосування в ЗМІ, які належать теперішньому меру Львова Андрію Садовому з’явилася інформація про те, що суд нібито вже скасував закон про мову, що очевидно було неправдою», – додав він.

«Вчора з’явилося розслідування журналістів, де стверджується про те, і були відкладені плівки з Адміністративного суду, де керівник Офісу Президента, на той час Андрій Богдан і інші високопосадовці тиснули на суд для втручання в гуманітарну політику. Саме в такий спосіб було дозволено показувати серіал «Свати», де знімався актор, який виступав з антиукраїнськими заявами і відвідував окупований Крим. Сама в такий спосіб було здійснено тиск для того, щоб не виконувався закон щоб церкви, які мають центри в країні-окупанта називалися церквами, які мають центри в країні окупанта. Сама в такий спосіб нівелюється вся наша проукраїнська гуманітарна політика», – зазначив народний депутат.

Також політик звернув увагу на зменшення фінансування гуманітарної сфери в бюджеті на 2020 рік.

«Фракція «Європейської Солідарності» закликає всіх зупинитися. У нас буде розглядатися бюджет. Ні копійки ми не поклали на архів, який має бути створений при Інституті національної пам’яті. Ми зменшили фінансування на Музей Майдану. Друзі, яку країну ми зараз будуємо? Так, ми багато говоримо про корупцію, яку маємо подолати, але якщо ми будуємо тут Вологодську чи Курську область, і думаємо, що можемо її збудувати не корупційною, руками більшості – це ілюзія. Ані диктатура, ані продовження колонізації в Україні не пройдуть», – наголосив Микола Княжицький.