Бюджет-2021 нереалістичний, у нас вже наприкінці цього року буде колапс із державними фінансами – Ніна Южаніна

Уряд Зеленського склав нереалістичний бюджет, який не можливо буде виконати, бо жодна цифра в ньому не відповідає дійсності. Про це сказала народна депутатка фракції «Європейська Солідарність» Ніна Южаніна в коментарі журналістам.

Вона розкритикувала проект державного бюджету на 2021 рік, внесений урядом Зеленського. «Коли подається 2000 поправок і пропонуються збільшення витрат, абсолютну зміну бюджетної логіки. І ці пропозиції не відхиляються, а написано доручення уряду», – прокоментувала вона розгляд урядового проекту у парламенті.

Депутатка також додала, що вперше бачить таку методику розгляду проекту закону, коли ще до ухвалення у першому читанні до проекту вже вносяться поправки.

Вона назвала урядовий проект держбюджету «нарисами письменника, які ще потрібно буде ретельно розбирати».

«Дохідну частину виконати апріорі неможливо. Коли зараз на 2021 рік плануються цифри 2020 року. І це при очікуваному падінні економіки десь до 7% за 2020 рік, а ми плануємо показники з врахуванням, що економіка має вирости на 11-12% у 2021 році», – прокоментувала Ніна Южаніна.

«Це цифри для того, щоб виключно на папері забезпечити витратну частину. Такого бути не може. Ми зараз обманюємо людей», – підкреслила вона.

Ніна Южаніна додала: «Це просто катастрофа для країни. Якщо ми зараз приймемо цей бюджет і він до другого читання не буде наповнений правдивими цифрами, я б навіть закликала до того, що ми маємо зупинити це».

«Надходження, які заплановані – їх не буде. Дефіцит бюджету буде більше ніж 270 мільярдів гривень», – сказала Ніна Южаніна.

Крім того, за її словами, навіть за результатами 2020 року ми будемо мати колапс в економіці наприкінці цього і наступного місяця. «Тому поки що ці цифри на папері не мають нічого близького до реальності, з якою нам прийдеться жити у 2021 році», – сказала Ніна Южаніна.