Олексій Гончаренко: за часів Порошенка й близько не було такої катастрофи, як сьогодні

Півтора року президентства Зеленського країну охопили кризи по всіх напрямках. Про це народний депутат від «Європейської Солідарності» Олексій Гончаренко заявив в програмі «Свобода слова» на каналі ICTV.

«За часів президентства Порошенка й близько не було такої катастрофи, яка є сьогодні. Якщо по цифрах, то НАК «Енергоатом», який був прибутковим за часів президента Порошенка, став збитковим за часів діючої влади. Збитки «Укренерго», які були близько двох мільярдів, перетворилися в збитки 30 млрд. Катастрофа по всіх напрямках в енергетиці і відповідальність за це НКРЕКП має бути», – зауважив політик.

«Коли депутати з «Слуги народу» так обурюються рішеннями КСУ, суддів, і кажуть, скільки вони коштують, хочу сказати, що є людина, яка коштує нам набагато більше — більше мільярда гривень коштує нам президент», – підкреслив Гончаренко.

Політик також зазначив, що реальний механізм розв’язання конституційної кризи, це чесне і прозоре доукомплектування КСУ.

«Один з реальних механізмів розв’язання конституційної кризи – не розігнати КСУ, адже це є прямим протиріччям Конституції. Бо якщо ми почнемо порушувати Конституцію в одному, то можемо її порушувати в іншому, наприклад, у праві приватної власності на житло. Один з нормальних шляхів це — доукомплектувати КСУ. В п’ятницю, голосувалося це питання. Було 4 кандидатури і шляхом голосування, завдяки «Слугам народу» найбільшу кількість голосів у рейтинговому голосуванні отримав народний депутат Павленко від ОПЗЖ. Один із підписантів того подання, яке вбило електронне декларування», – зауважив Олексій Гончаренко.

«На фінальному голосуванні він суддею не став. Але наголошую, по-перше, треба проводити прозорий конкурс, залучати громадську раду доброчесності. По-друге, слуги дали голоси, завдяки чому Павленко вийшов у фінал і голосувався, як єдина кандидатура в КСУ. «Європейська Солідарність» дала нуль голосів, але якби голосували всі інші фракції, то ми б мали нового суддю КСУ, того, який підписував подання про ліквідацію декларування», – додав народний депутат

Олексій Гончаренко підкреслив, що серед депутатів від ОПЗЖ складно знайти кандидата на суддю КСУ, який був би незалежним від олігархів і політичного впливу.

«Ви кажете, що нам потрібні судді незалежні від олігархів? То це депутати від ОПЗЖ незалежні від олігархів? Чи незалежні від політичного впливу?» – наголосив він.