Рішення уряду Зеленського про локдаун вихідного дня стало нокдауном для бізнесу – Олексій Гончаренко

Локдаун вихідного дня не допоможе у бортьбі із розвсюдженням коронавірусу, однак доб’є малий та середній бізнес. Про це сказав народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Олексій Гончаренко під час ток-шоу «Свобода слова Савіка Шустера». 

Він зауважив, що інкубаційний період зараження на коронавірус триває до 21 дня.

«Яким чином допоможуть два дні? Це неможливо, нереально. Будь-яка математична модель, візьміть будь-яку, вона продемонструє, що це абсолютно нічого не дасть. Локдаун вихідного дня перетворюється на нокдаун для сфери обслуговування, а результату буде нуль. Страждання є, результату – немає», – наголосив депутат. 

«Це напів міра, яка просто не дасть результату», – підкреслив Олексій Гончаренко. 

Депутат зауважив: «Мені здається, що це у нас «уряд вихідного дня».

Олексій Гончаренко також зазначив, що Україна на передостанньому місці у Європі за кількістю тестувань на душу населення. «Гірше нас тільки Албанія. Молдова, Боснія і Герцоговина кращі. Я не порівнюю нас з Німеччиною чи Австрією», – зауважив він. 

Крім того, зауважує Гончаренко, швидко зробити тест в Україні можна тільки у приватній лабораторії. «Якщо потрібно швидко це зробити, то тільки приватна клініка, лабораторія, де зроблять тест по ціні мінімальної пенсії, а якщо тестуєшся не в приватній лабораторії – чекаєш на результат 4-5 днів», – говорить Гончаренко. 

Він наголосив, що важливість проведення тестування населення у боротьбі з розповсюдженням вірусу продемонстрували країни світу, проводити масове тестування також рекомендує ВООЗ. 

«Чому люди не можуть сьогодні протестуватися нормально, безкоштовно? Чому люди не можуть сьогодні отримати лікування в повній мірі від держави?», – зауважив він. 

«Було вісім місяців і 64 мільярди гривень, більша частина з яких пішли на дороги. Позавчора Кабінет міністрів ухвалює рішення забрати 900 мільйонів гривень з доріг і повернути на забезпечення киснем хворих. Це нормальне рішення у листопаді після восьми місяців епідемії?», – зазначив він. 

Олексій Гончаренко назвав термінове рішення про карантин вихідного дня знущанням з людей. «Це рішення уряду приймалося у середу про локдаун, починаючи з суботи, без жодної підготовки до такого режиму роботи.  Адже ресторани, інші заклади сфери обслуговування планували свою роботу, враховуючи і роботу на вихідних днях», – зауважив Олексій Гончаренко.