Володимир Ар’єв: Потрібно зупинити “Велике грабіжництво” і перекинути гроші на медзакупівлі

Про вихід із конституційної кризи, непотрібний карантин вихідного дня і можливу співпрацю зі “слугами народу” “ДС” поговорила з народним депутатом від “Європейської солідарності” Володимиром Ар’євим

“ДС” Конституційна криза — яким в “ЄС” бачать вихід із ситуації, що склалася? Деякі експерти стверджують, що законопроєкт Разумкова, співавторами якого виступили і депутати вашої партії, може бути скасований КС, як це вже сталося з декларуванням. Що робити в такому разі?

В.А. Законопроєкт, про який ви говорите, — тимчасовий, щоб продемонструвати наміри України продовжити боротьбу з корупцією в тому напрямку, який було задано за Петра Порошенка. Також є законопроєкт “Євросолідарності”, над яким працювали юристи нашої фракції. Ми будемо наполягати на тому, щоб він був прийнятий, адже документ враховує зауваження Конституційного Суду і пропонує нову, максимально якісно викладену редакцію скасованих КС статей відповідно до його рішенням. Тобто ми пропонуємо рішення, яке робить наслідки кризи якомога менш болючими для боротьби з корупцією.

Крім того, я вважаю, що кримінальна відповідальність за недостовірне декларування може бути відновлена. Звичайно, бувають різні випадки — коли людина не вказує деякі речі не зумиснеє У мене ось був випадок: квартира, яка належить моїм батькам, в якій я виріс і зареєстрований з дитинства, я не вказав як власність, але за законом потрібно було вказати її як місце реєстрації. Такі випадки не можуть бути прирівняні до свідомого приховування майна, але якщо квартира тобі не належить, не будеш її декларувати. Звичайно ж, це потрібно виправляти і вводити в законі кримінальну відповідальність саме за свідоме приховування майна, яке належить декларанту або членам його сім’ї.

“ДС” Кабмін Шмигаля, особливо МОЗ, схоже, повністю втрачають контроль над поширенням коронавірусу. Що робити далі в такій ситуації? Чи може Рада запропонувати якесь рішення і в чому воно полягатиме?

В.А. Єдине рішення, яке може бути прийняте зараз, хоч уже і занадто пізно, — це зупинка “Великого грабіжництва” і негайне перенаправлення коштів, які ще залишилися у відповідному фонді, на закупівлю обладнання, яке ще можна купити. Хоча знову-таки вже пізно, і через бездіяльність і злочинну політику витрачання коштів ковід-фонду, яку організували Зеленський і Кабмін, багато людей фактично приречені на смерть. Адже дуже скоро в лікарнях не буде вистачати кисневих концентраторів, апаратів ШВЛ, та й ліжок, куди людину можна було б покласти, скоро не буде. Крім того, не закуплені медпрепарати, які допомагають хворим у боротьбі з вірусом, — абсолютно нічого не зроблено. Тому Рада може зробити лише одну річ, а саме перекинути всі гроші на медзабезпечення, зупинивши “Велике будівництво”, на якому крадуть мільярди. Крім того, потрібно думати про відставку вже не тільки міністра охорони здоров’я Максима Степанова, який все провалив, — відповідальний уже уряд загалом.

“ДС” Чи вплине карантин вихідного дня на ситуацію?

В.А. Це дії, щоб показати, що хоч щось робиться, а реально це нічим не допоможе. Єдиний вихід — посилити контроль за виконанням карантинних норм бізнесом і споживачами послуг. Адже виходить, що поліція отримує мільярди з того ж ковідного фонду, а контролювати норми нікому. Прийняте ж Кабміном рішення принесе величезні збитки бізнесу, в тому числі і тому, який виступає бюджетоформуючим фактором на місцях. Це вдарить і по бюджету, і по відрахуваннях ЄСВ, і, відповідно, по наповненню Пенсійного фонду. Тобто прийняте рішення є поглибленням у кризу. Але найголовніше, про що ніхто не піклується, — це суворий контроль над масковим режимом, соціальною дистанцією, штрафування порушників. Поліція зараз замість цього стоїть, як даїшники на дорогах, ловить тих, хто перевищує швидкість, а в місцях скупчення людей їх просто немає або поліцейські нічого не роблять. Тому зараз потрібно вимагати від поліції контролю, але й залишити бізнесу шанс хоча б на рівні виживання, тому що це буде удар по всій економіці країни, і в результаті у нас не буде ні податків в бюджеті, ні лікування від вірусу, тобто втіляться гірші прогнози, які давали економісти на початку карантину.

“ДС” Місцеві вибори пройшли, результати відомі — у “ЄС” вони дуже непогані, але вагому підтримку, особливо на півдні, отримала ОПЗЖ. Чи буде партія Порошенка йти на співпрацю зі “слугами”, наприклад, в Одесі, Миколаєві і Херсоні, щоб владу там не захопили Медведчук з Шарієм?

В.А. Не можу коментувати конкретні регіони, адже я не займався виборами там, ситуацію знаю зі ЗМІ. Але я вважаю, що йти на співпрацю зі “слугами” — це те саме, що співпрацювати з ОПЗЖ. Просто останні є відкритими помічниками агресора, а СН зі своїм “яка різниця” — приховані вороги, і хто з них гірший — ще велике питання. Тому що приховані вороги зображають із себе патріотів, але діють проти інтересів країни, поступово її вбиваючи. СН така ж проросійська сила, як ОПЗЖ, подивіться на деяких їхніх депутатів, які є такими ж ватниками, як і партійці Медведчука — Бойка, тільки прапор у них зелений.

Тому я не бачу ніякого сенсу співпрацювати з політиками, чия діяльність веде до втрати країни. Якби “слуги” хотіли протистояти Медведчуку, вони б давно це робили. Замість цього Медведчук при Зеленському став депутатом, він перестав ховатися і встановив повний контроль над трійкою інформаційних каналів, чия редакційна політика стала відкрито антиукраїнською з весни минулого року, раніше вони намагалися тримати хоч якусь видимість балансу. Словом, у Медведчука немає ніяких перешкод робити те, що він хоче, а щодо “слуг” — якби вони хотіли йому протистояти, то робили б це ще до 25 жовтня.