Міжнародні партнери України дивляться на реальні кроки у боротьбі з корупцією, а не на обіцянки влади – Іванна Климпуш-Цинцадзе

Президент Зеленський та монобільшість не демонструють політичної волі до вирішення конституційної кризи та повернення у нормальне русло роботи антикорупційної інфраструктури. А порожні заяви Зеленського непереконливі для наших міжнародних партнерів. Про це сказала народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність», голова комітету з питань інтеграції до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе в ефірі телеканалу «Прямий».

«У мене відчуття, що у монобільшості немає реальної політичної волі і голосів для того, щоб повернути антикорупційне законодавство в юридичну канву. І саме тому затягується весь цей процес», – зазначила депутатка.

Климпуш-Цинцадзе зауважила, що «Європейська Солідарність» запровонувала своє рішення кризи навколо КСУ, також інші політичні сили запропонували свої рішення. Крім того, є пропозиція спікера парламенту Разумкова. «Але жодне з цих питань не було винесене на порядок денний, зокрема і через те, що до ініціативи спікера депутат від «Слуги народу» подав альтернативний законопроект. І це відтермінувало розгляд цього питання у Верховній Раді», – пояснила голова комітету.

За словами Іванни Климпуш-Цинцадзе, створення чергової робочої групи в парламенті – це просто затягування часу.

«Європейська Солідарність» готова працювати над рішенням. Ми готові йти на позачергове засідання Верховної Ради для розгляду цих питань, але поки що не бачимо готовності з боку монобільшості. Без їхніх голосів достатньої кількості голосів від меншості і опозиції не набереться для того, щоб рішення було ухвалено», – зазначила депутатка.

Коментуючи заяву президента Зеленського після розмови з керівництвом МВФ, Климпуш-Цинцадзе зауважила: «Якщо повторювати як мантру, що все гаразд, то це не означає, що від цього повторювання дійсно стане все гаразд, що зникли загрози для безвізу, чи зникла стривоженість наших міжнародних партнерів, в тому числі і міжнародних кредиторів, МВФ, стосовно того, як далі буде діяти антикорупційна інфраструктура в Україні».

Вона додала: «Якщо президент говорить, що немає з цього боку загрози, то він зі свого боку мав би якнайшвидше запропонувати якусь ініціативу, опрацювавши її з правниками. Але президент окрім антиконституційного закону про розгін Конституційного суду більше нічого не запропонував».

«Наші міжнародні партнери тепер дивляться на дії, а не на запевнення», – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вона висловила сподівання, що у Верховної Ради вистачить волі продемонструвати лідерство у вирішенні цього питання, повернути антикорупційні норми у законодавство та вирішити питання з Конституційним судом, не ставлячи під загрозу європейське та євроатлантичне майбутнє України.