Володимир Ар’єв: у Рівному зафіксовані порушення на виборчих дільницях – масові фотографування бюлетенів

У Рівному фіксуються порушення на виборчих дільницях – фотографування бюлетенів. Про це сказав народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Володимир Ар’єв на брифінгу в Рівному.

«Ми зняли відео на дільниці по вулиці Фабричній, 3,  а там на цей момент вже було зафіксовано чотири випадки фотографування бюлетенів, ми хотіли вимагати від правоохоронних органів негайної реакції на це згідно зі статусом народного депутата України ст 17, яка передбачає це право», – сказав Ар’єв.

«Прямо на наших очах одна жінка фотографувала бюлетень, як вона сказала потім, для своїх власних потреб, на пам’ять. Хоча, як ми бачили потім і на цій дільниці, і на інших, фотографували бюлетені на пам’ять дуже оригінально – в одному кадрі був розташований бюлетень з голосуванням за кандидата, прізвище якого починається на Ш. і паспорт громадянина, який віддав таким чином свій голос. Зрозуміло, що це на фото на пам’ять не схоже, тому що люди на пам’ять фотографуються інакше», – додав він.

Ар’єв зауважив, що такі фотографії були підставою для того, щоб виборець міг одержати матеріальну винагороду.

«Мало того, це відбувалося на багатьох дільницях в різних кінцях Рівного, і можна тільки уявити собі, скільки виборців нам не вдалося зловити, бо поки спостерігач займається одним випадком, виборчий потік не припиняється. Можна говорити про системну організацію фотографування, що є порушенням не тільки Виборчого кодексу, але і ККУ, зокрема стаття 159 передбачає від 300 до 500 мінімумів доходів громадян штрафу або на три роки обмеження волі, або на 2 роки позбавлення волі. 

Але це не зупиняє ані тих, хто організовує всі ці «фокуси» з підкупом і фотографуванням бюлетенів, ані тих, хто купується. На жаль», – зазначив депутат.

Він закликав виборців не продавати свої голоси, а приходити на виборчі дільниці і чесно голосувати за того чи іншого кандидата.

«Хочу сказати лише одну річ тим, хто продає свої голоси – ви потім нарікаєте на владу, ви потім нарікаєте на те, що вам погано живеться, але ти, хто продає голоси, сьогодні заплатили на 5 років наперед, і ви не маєте права нарікати на владу. А свідомим громадянам я хочу сказати одне – поки ті, хто сьогодні не прийшов на виборчі дільниці і сидить вдома, за вас роблять вибір за гроші і ви також тоді не нарікайте на те, що ви погано живете, тому що і ті, хто продають голоси, і ті, хто сьогодні залишається вдома, одні порушують ККУ, а інші фактично сьогодні плюють на майбутнє свого міста. Коли українці припинять продавати голоси і стануть політично активними, тоді у нас почнуться реальні зміни, бо це питання політичної культури. Я абсолютно переконаний в тому, що ці часи настануть, просто зараз не варто повертатися в часи Януковича, коли криміналітет масово скуповував голоси за вкрадені в українців гроші і на ці гроші робив своїх ставленників»,-  підсумував Ар’єв.