Ресурси децентралізації, ініційованої командою Порошенка, дозволили переобратися більшості чинних голів громад – Ростислав Павленко

Реформа децентралізації, яка була розпочата Петром Порошенком і його командою, принесла результат в посиленні громад, набутті ними ресурсів. Про це під час брифінгу у штабі партії «Європейська Солідарність» заявив народний депутат Ростислав Павленко. Він зауважив, що саме ці ресурси дозволили переобратися більшості чинних міських голів та керівників громад.

Депутати від «Європейської Солідарності», які будуть присутні в усіх обласних радах та міськрадах обласних центрів, контролюватимуть діяльність новообраної влади на місцях – говорить Павленко.

«В абсолютній більшості регіонів чинні мери, голови громад отримали перемогу саме завдяки тому, що змогли скористатися можливостями, які їм дала політика децентралізації. Коли ми бачили, що подекуди в багато разів зросли бюджети громад, було чим звітувати, відповідно було чим переконувати виборців. Можемо лише порадіти, що ця політика далася взнаки. І «Європейська Солідарність», яка має сильні позиції в усіх обласних радах, міських радах обласних центрів, буде дуже ретельно слідкувати за тим, щоб кошти громад і ресурси використовувалися на благо громад. В кожній з громад буде приділена надзвичайна увага для того, щоб ці кошти не спрямовувалися на якісь місцеві політичні інтереси, а для інтересів мешканців відповідних населених пунктів», – наголошує Павленко.

«Як ідеологічна політична сила, яка сповідує ідею європейської інтеграції, будемо робити все і на місцях, і в центрі, щоб виправдати довіру виборців. Ми будемо спрямовувати зусилля обраних депутатів місцевих рад для того, щоб ствердити меседж, з яким ми йшли на вибори, що Європа має бути в кожній громаді – це стосується прозорості прийняття рішень, добробуту мешканців, порядку і законності у відповідних громадах. Будемо вимагати цього і від рад, і від відповідних виконавчих органів», – говорить Ростислав Павленко.

Він зауважив, що найбільше втратила на цих виборах партія влади – «Слуга народу». «Той бренд, який спрацював минулого року, втрачає свою магічну привабливість, тому що ілюзії розбилися об практику управління країною. Казка не витримала випробовування реальним життям, особливо це помітно на місцевому рівні. Ми бачимо, як громадяни реагують на те, що фактично відбувається марнотратство фонду боротьби з коронавірусом. Усі сподівання на зменшення тарифів виявилися неправдою – тарифи зростають попри те, що в світі падають ціни на енергоносії. Падають чи не вдвічі у порівнянні з часами президентства Порошенка кошти, передбачені на субсидії. «Слуги народу» несуть свою відповідальність за те, що вони не вміють, не знають і не спроможні виконати обіцянки, якими вони фактично підкупили громадян в 2019-му році», – констатує народний депутат.

Зараз влада намагається компенсувати свою нездатність проводити ефективну політику через використання правоохоронних органів, тиску на місцеві громади в тому, щоб створювати лояльні для них більшості у відповідних міських радах, де немає чітких коаліцій – наголошує Павленко.

«Ми будемо за цим слідкувати, повідомляти громадськість, протистояти цьому огульному впливу, тому що саме вибір громади має бути визначальним для депутатів всіх рівнів, для того, щоб відстоювати інтереси громад, а не прогинатися під інтереси правлячої партії», – зауважує Ростислав Павленко.