Зеленський продовжує загравати з агресором – Ірина Геращенко

У Мінській переговорній групі представники Зеленського демонструють небажання захищати інтереси держави та продовжують загравання з Росією. Про це сказала співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко в ефірі телеканалу «Прямий».

Депутатка наголосила, що попри те що «Європейська Солідарність» в опозиції до діючої влади, партія не в опозиції до України. «Ми точно знаємо, що війну на Донбасі веде не «другая сторона», а Російська Федерація і повністю контрольовані та фінансовані нею бойовики», – підкреслила Геращенко.

За її словами, чим більше влада буде загравати з Росією, в своїх щоденних заявах і розповідях про мінський процес забувати говорити, хто є агресор, тим довше буде тривати цей «холодець» під назвою “мирні переговори”. Вона навела останній приклад, коли президент Зеленський так і не знайшов слів у своєму черговому відеозверненні, щоб вшанувати пам’ять українського воїна 72-ї бригади, який загинув 24 листопада під Авдіївкою.

«Я працювала у мінській групі, я точно знаю наскільки це непросто. Наскільки Росія затягує і питання звільнення заручників, і вирішення гуманітарних проблем, безпекову проблематику. Але я точно знаю, що в час президентства Порошенка крок за кроком ми звільняли українські землі. Зараз ми не можемо похвалитися жодним метром звільненої української землі. Навпаки є відступ в глиб країни, є загравання з Російською Федерацією», – наголосила співголова фракції.

«І все це звичайно призводить до того, що мінська група починає працювати у такому фантазійному режимі. Вони то вибори оголошують у березні наступного року, в той час коли не змогли провести вибори на звільнених територіях на Донбасі. То обіцяють нереалістичні плани про нормандський формат. Хоча очевидно, що це рішення залежить від однієї людини – від Путіна. І його треба тиснути зараз усіма способами», – додала депутатка.

Зокрема вона зауважила, що лунали обіцянки негайно відкрити КПВВ Щастя, однак цього так і не сталося.

«Скликайте зараз Радбез ООН, вимагайте від наших партнерів по нормандському формату так само дати публічну оцінку на весь світ тому, що відбувається із ключовими безпековим і гуманітарним блоками. Кричіть на весь світ про зрив перемир’я, коли вбито українського воїна. А не просто через російські або сепаратистські джерела, або через якусь мляву балаканину від української групи ми дізнаємося, що там знову тягають «кота за хвіст», – сказала вона.