Влада має перестати маніпулювати статистикою – Ірина Фріз про хаотичність уряду Зеленського у боротьбі з коронавірусом

Кошти на боротьбу з коронавірусом, виділені ще на початку березня, мали бути витрачені зокрема й на обладнання лікарень кисневими станціям. Якби уряд Зеленського зробив це тоді, зараз не потрібно було б хаотично намагатися врятувати ситуацію, коли дорогоцінний час уже втрачено.  Про це сказала народна депутатка фракції «Європейська Солідарність» Ірина Фріз в ефірі 5 каналу.

Ірина Фріз нагадала, що ще в березні було сформовано ковідний фонд, куди було спрямовано понад 60 мільярдів гривень, які було потрібно використовувати виключно на боротьбу або подолання наслідків пандемії.

«За різним оцінками, але в середньому одна киснева станція коштує близько 4 мільйонів гривень і вона здатна забезпечити до 100 ліжок одночасно. І єдина умова для того, щоб забезпечити цими кисневими станціями всі лікарні, які залучені до лікування хворих – це час. Тому що встановлення цієї станції потребує від 6 до 8 місяців», – зазначила депутатка.

Депутатка особливо відзначила зусилля волонтерів та благодійників, які допомагають лікарям у цей непростий час.

«Я б хотіла подякувати і платформі «Разом проти ковід», і ІТ-спільноті Харківщини. У квітні платформа «Разом проти ковід» і ІТ-спільнота самостійно залучили мільйон гривень і забезпечили 100 ліжок. Зробили так звані кисневі траси, які сьогодні вже можна використовувати для того, щоб мати можливість у приміщеннях лікарень зробити ще більше ліжок, які будуть оснащені киснем», – сказала Ірина Фріз.

Водночас вона додала, що уряд мав би завчасно подбати про обладнання лікарень і встановлення відповідних системами, однак час був втрачений і кошти, виділенні парламентом, витрачені зовсім не на боротьбу з коронавірусом.

«Те, що у жовтні було виділено субвенцію, означає, що сьогодні влада виглядає замість злагодженої пожежної команди, яка знає, що робити щоб долати лихо, вони виявляються як такі зухвалі піромани, які підливають своєю хаотичністю лише масла у вогонь і нічого корисного не роблять», – наголосила представниця «Європейської Солідарності».

«З моєї точки зору, влада має перестати брехати і в тому числі перестати маніпулювати статистикою», – сказала вона.