У новій Київській міській раді буде вдвічі більше жінок, ніж у минулому складі – Марина Порошенко

Завдяки гендерній квоті у виборчому законодавстві у Київській міській раді нового скликання буде вдвічі більше жінок, ніж у попередньому складі. Тож можна очікувати на більшу ефективність у вирішенні нагальних питань і проблем столичної громади. Про це сказала лідер команди партії «Європейська Солідарність» у Київраді Марина Порошенко в ефірі телеканалу «Прямий». Марина Порошенко взяла участь у четвертому Українському жіночому конгресі, який цими днями відбувається у столиці.  

Вона зазначила, що вибори до місцевих органів влади, які щойно завершилися по всій Україні, відбулися за новим законодавством, яке містить гендерну квоту. «Що це означає? Ті списки, які партії подають до територіальних виборчих комісій, мали містити в кожній п’ятірці кандидатів за принципом 2+3. Тобто рівні можливості для чоловіків та жінок. Саме за таким принципом пройшли вибори і до Київської міської ради», – пояснила Марина Порошенко.

«На сьогоднішній день до Київради у новому скликанні прийде вдвічі більше жінок-депутатів, ніж минулого скликання. Це буде 39 жінок-депутаток», – додала вона.

«Я впевнена, що такі квоти є дуже європейським підходом. Вони наближають нас до тих стандартів і принципів європейського місцевого самоврядування, які дозволяють жінкам більш активно долучитися не тільки до життєвих чи побутових питань, але й до політичних. Вони зможуть впливати на політичне життя і формування громад по всій Україні», – переконана Марина Порошенко.

«Дуже багато питань, які лягають на жіночі плечі і які треба вирішувати негайно. Це – підтримка мам, які вимушені знаходитись вдома, доглядаючи дітей, і їм потрібна соціальна допомога – щоб вони могли себе реалізувати у професії», – зазначила Порошенко.

Марина Порошенко наголосила на необхідності захисту жінок від домашнього психологічного або фізичного насильства. За її словами, ця проблема загострилась через те, що сім’ї під час пандемії і карантину вимушені знаходитись в обмеженому просторі протягом тривалого часу.

«Необхідна також підтримка середньому і малому бізнесу, коли під час обмежень, зокрема карантину вихідного дня, вони змушені закриватися і втрачати робочі місця. Це сфера обслуговування, де задіяні більшою мірою жінки – і вони залишаються без роботи», – сказала Порошенко.

«Я думаю, що всі ці питання під силу вирішити саме жіночій частині Київради, яка буде збиратися вже найближчим часом», – зазначила Марина Порошенко.