Ірина Геращенко: парламент має ухвалити фахові закони щодо ФОПів, електронного декларування та відбору суддів КСУ, а не підігрувати Офісу президента

Верховна Рада України має ухвалювати фахові законопроекти, які були напрацьовані з метою врегулювання і конституційної кризи, і проблеми ФОПів. Про це під час Погоджувальної ради заявила співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко. Вона зауважила, що кримінальна відповідальність за недостовірне декларування була скасована КСУ з відома Банкової, і саме там гальмується вирішення цього питання.

«Робоча група парламенту, де дуже фахово працював і Денис Монастирський, і представник нашої фракції Сергій Алєксєєв, фаховий юрист, а не юрист з купленим дипломом, як деякі у вищих ешелонах влади, напрацювала компромісний законопроект про відновлення кримінальної відповідальності, яка була скасована Конституційним судом, очевидно за згодою з Офісом Президента. Це є той компромісний законопроект, який парламент готовий підтримати по процедурі ad hoc», – наголошує Геращенко.

«Для того, щоб ми підвищили професійність Конституційного Суду, ми просимо вас, пане Разумков, внести в порядок денний законопроект 4339 про обрання суддів Конституційного суду доброчесно через таку комісію із залученням міжнародних експертів, як це працює у випадку з формуванням Антикорупційного суду», – зазначила співголова «Європейської Солідарності».

«Я хочу нагадати – існує кілька парламентських вакансій на суддів Конституційного суду. І давайте ми їх не будемо обирати, як САП, де монобільшість ганебно призначила конкурсну комісію імені монобільшості, не враховуючи доброчесність людей, які туди зайшли. А дійсно сформуємо комісію із залученням експертів, юристів, міжнародних експертів, які зможуть насправді рекомендувати тих кандидатів на посади суддів КСУ, які викликатимуть безумовний авторитет у всього суспільства», – наголошує Геращенко.  

«Парламент має цього тижня прийняти рішення «героїчно» створеної Гетманцевим проблеми щодо допомоги ФОПам. В цьому контексті не потрібно створювати проблему Офісом Президента, а потім героїчно вирішувати. Є зареєстровані законопроекти, які мають підтримку парламенту – і давайте їх приймати», – наголосила Геращенко.

«Що стосується бізнесу «Європейська Солідарність» готова підтримати необхідні законопроекту по процедурі ad-hoc. Ми вважаємо, що виплати 8 тисяч гривень недостатні. Має бути їх збільшення, але у влади немає на це грошей. І Зеленський, як голова координаційної ради по боротьбі з ковідом, мав би звітувати, що ця рада з березня робила. І подібні закони мали б прийматися ще у березні», – додала співголова фракції.

«Законопроекти запропоновані Офісом Зеленського по допомозі ФОПам, не є компромісними, не враховують позицію малого і середнього бізнесу. Вони так само закручують гайки. Це тотальна фіскалізація імені Гетьманцева. За основу має взятися законопроекти розроблені у Верховній раді України», – підкреслила народна депутатка.

Вона також закликала створити ТСК щодо справи «вагнерівців». «Ми вимагаємо поставити в порядок денний комісію щодо «вагнерівців». Тому що зради у найвищих ешелонах, кабінетах країни, які покриває парламент, переходять межу здорового глузду», – зазначила співголова фракції.