Ірина Геращенко: коли за наказом Зеленського армія на Донбасі відступає, російські терористи мінують «сіру зону»

Після відступу за наказами Зеленського української армії на Донбасі територія так званої «сірої зони» мінується диверсійними групами проросійських терористів. Це створює небезпеку для тисяч людей – заявила співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко з трибуни Верховної Ради. Під час обговорення проекту закону «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю» щодо підвищення дітям з інвалідністю, постраждалим від вибухонебезпечних предметів, розміру державної соціальної допомоги, вона зауважила, що саме внаслідок російської агресії українські діти отримують важкі ураження.

«Внаслідок російської агресії на Донбасі, війни, яка триває більше 6 років, Україна входить до п’ятірки найбільш замінованих країн світу, після Афганістану, Сирії, Лаосу. За ці роки загинуло 35 дітей від мін і 128 дітей було поранено. І ця цифра не є точною, оскільки доки залишається окупованими велика частина Донбасу, ми не знаємо про всі злочини Російської Федерації і контрольованих нею бойовиків там», – зауважила народна депутатка.

«Найстрашніше, що Російська Федерація використовує на Донбасі протипіхотні міни, які заборонені Оттавською конвенцією. І після звільнення 70 відсотків територій наша армія, військові, СБУ знаходили там беззаперечний доказ злочинів РФ – це саме протипіхотні міни, заборонені Оттавською конвенцією», – зазначила Ірина Геращенко.

Співголова фракції «Європейська Солідарність» наголосила, на важливості голосування за цей законопроект.

«Очевидно, що ми маємо збільшити виплати дітям, які постраждали від мін. Але ми також повинні посилювати виконання закону про гуманітарне розмінування, і посилювати нашу співпрацю з партнерами по блоку НАТО, по ЄС, для того, щоб наші сапери могли більш фахово працювати», – підкреслила народна депутатка.

«Але давайте не забувати і про те, що за останні півтора року президентства Зеленського не було звільнено жодного метру української землі. Навпаки – відбувається відступ української армії на інші позиції. А кожен метр землі, яка опиняється в «сірій зоні», диверсійні групи мінують і мінують. І це є небезпекою більш ніж для 200 тисяч дітей, які сьогодні проживають поблизу лінії зіткнення», – резюмувала Ірина Геращенко.