Уряд Зеленського нам запропонував на 2021 рік бюджет занепаду – Ірина Фріз

Проект державного бюджету на 2021 рік не враховує обов’язкових напрямків державного забезпечення і лише на мінімальному рівні передбачає фінансування медицини, армії та інших важливих сфер життя держави. Про це сказала народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Ірина Фріз в ефірі телеканалу «Прямий».

Вона повідомила, що на цьому тижні у четвер заплановано засідання парламентського бюджетного комітету з розгляду проекту бюджету на 2021 рік.

«Чи зможемо ми ухвалити його? Я думаю, що монобільшість змусять ухвалювати у другому читанні навіть такий недолугий проект бюджету, який ми маємо», – зазначила депутатка.

«Я б скоріше назвала його бюджетом вимирання, аніж бюджетом, який дозволить пожвавити економіку, дозволить вийти з пандемічної кризи без жахливих наслідків для малого і середнього бізнесу, спрямувати відповідні кошти на медицину», – підкреслила представниця «Європейської Солідарності».

За її словами,  в цьому бюджеті не передбачено збільшення заробітних плат для лікарів та медичних працівників, немає відповідного фінансування для забезпечення лікарень, в тому числі кисневими станціями, яких сьогодні потребують люди, які захворіли на ковід, не передбачено кошти на на кисневі концентратори, ні достатнього фінансування для майбутньої вакцинацію, яку має забезпечити держава для громадян.

Депутатка підкреслила, що так само державний бюджет від уряду Зеленського не передбачає належного фінансування української армії.

«Керівник держави, Верховний Головнокомандувач, який вважає за необхідне зменшувати фінансування Збройних сил України, з моєї точки зору, це людина, яка немає чіткого уявлення та адекватного сприйняття загроз, з якими ми вже сьомий рік боремося», – сказала депутатка.

При цьому вона зазначила, що на фінансування інших силових структур передбачено більше, ніж на Збройні сили України.

Депутатка додала, що зараз також є проблеми і з харчуванням, і з забезпеченням ЗСУ, є в тому числі і проблеми з фінансуванням тих, хто знаходиться на «нульовій лінії».

«Чи буде цей бюджет кращий? Я дуже-дуже сумніваюся, тому що ця влада не зацікавлена у тому, щоб держава розвивалась, мала сильну армію, і демократичні засади для свого подальшого розвитку», – казала Ірина Фріз.