Ірина Геращенко: «Європейська Солідарність» вимагає чесного і неупередженого розслідування пожеж на Луганщині і справи «вагнерівців»

Необхідно забезпечити неупереджене розслідування пожеж на Луганщині і надати комплексну допомогу постраждалому регіону. Про це сказала співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко під час виступу з трибуни парламенту.

«Серед причин, які спричинили аномальні пожежі на Луганщині називали диверсії і тросуючі снаряди, якими могли диверсанти знищувати Луганщину. Дуже дивно, що у звітах влади або заявах ця версія не звучала. Натомість побідні переможні реляції стосовно закупки нових пожежних машин звучали і зараз всі про це забули. Нам би хотілося в рамках години запитань до уряду почути від пана Шмигаля, а де ж додаткові пожежні машини на Луганщині?», – сказала Геращенко.

Вона нагадала, що «Європейська Солідарність» провела акцію по відновленню лісів Луганщини.

«Наші львівські колеги передали понад 10 тисяч саджанців і висадили їх. Так само Тернопільська, Одеська область висадили саджанці на Луганщині, і ми ще раз публічно оголошуємо інтелектуальний челендж. Давайте допоможемо лісам Луганщини усіма фракціями, партіями і висадимо там якомога більше саджанців замість тих, які були знищені під час аномальних пожеж. Ми б хотіли від СБУ почути все ж таки, чи були серед причин пожеж диверсії з боку незаконних збройних формувань РФ», – зауважила парламентар.

Вона також наголосила, що фракція «Європейська Солідарність» вимагає від Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова винести на розгляд парламенту питання про створення ТСК по «вагнерівцям».

«Що стосується ТСК, ми її підтримаємо, але ще раз публічно звертаємося до пана Разумкова з вимогою винести ТСК по «вагнерівцям», по зраді в найвищих кабінетах країни, які ви блокуєте і не виносите на порядок денний сесії», – додала співголова фракції.