Костянтин Єлісєєв: криза довіри з боку міжнародних фінансових інституцій особисто до Зеленського і до влади загалом поглиблюється

У Зеленського намагаються нав’язати суспільству думку про нормальні стосунки з МВФ, однак це не відповідає дійсності – Фонд чітко заявляє про невиконання Україною зобов’язань. Тож недовіра до влади Зеленського стає дедалі глибшою. Про це написав голова ГО «Центр нових рішень», Надзвичайний та Повноважний Посол, дипломатичний радник Президента України (2015−2019) Костянтин Єлісєєв у колонці для видання НВ.

«Відносини з МВФ все більше нагадують гру «вірю — не вірю». Українська влада намагається нав’язати міф про позитивну співпрацю і впродовж листопада суспільство неодноразово чуло, що домовленості з МВФ майже досягнуті і ось-ось приїде місія», – зауважив дипломат.

Він зазначив, що натомість до Вашингтону терміново відряджається делегація на чолі з керівником НБУ, а президент України проводить телефонну розмову з директором-розпорядником МВФ і намагається переконати продовжити співпрацю.

«За результатами стало зрозуміло, що чари Зеленського не подіяли, а очільниця МВФ чітко вказала на питання, які є критичними для подальшої співпраці: незалежність НБУ, антикорупційна політика, кримінальне розслідування шахрайств колишніх власників Приватбанку», – констатував Єлісєєв.

«Хоча місяць завершується на позитивній ноті погодженням з МВФ показників держбюджету на 2021 рік, основні системні питання залишаються невирішеними. І головне — поглиблюється криза довіри з боку міжнародних фінансових інституцій як особисто до президента Зеленського, так і до української влади в цілому», – зазначив він.

Також, за словами дипломата, визначальним чинником дипломатії Зеленського стане увага до ситуації у США.

«Контури нової команди Байдена вже вимальовуються і на момент інавгурації у січні Білий дім почне діяти без розкачки. Цей факт мав би мобілізувати українську команду до дій з вибудовування кола контактів у Вашингтоні. Це той момент, коли безініціативність та пасивність можуть зіграти з Україною злий жарт на всю каденцію нового очільника Білого дому. Явно не на користь налагодженню контактів з переможцями виборів грає несподіване поспішне рішення замінити високопрофесійного посла України у США», – переконаний Єлісєєв.