«Європейська Солідарність» вимагає від влади припинити гальмувати відновлення е-декларування – Володимир Ар’єв

У Зеленського не хочуть відновлювати повноцінне електронне декларування, попри ризик зупинити співпрацю з Міжнародним валютним фондом. Про це сказав народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Володимир Ар’єв в ефірі телеканалу «Прямий».

Депутат зауважив, що створена робоча група з напрацювання законопроектів щодо відновлення електронного декларування та виходу з конституційної кризи – це лише затягування часу, щоб не вирішувати проблему по суті.

«На цьому пленарному тижні ми не маємо проектів законів, які б могли відновити електронне декларування, а також вирішити конституційну кризу. Зокрема, питання прозорості призначення на посади суддів Конституційного суду», – розповів депутат.

«Цього не робиться. І в даному разі я покладаю всю відповідальність за це на керівника Верховної Ради Дмитра Разумкова», – додав він.

Володимир Ар’єв підкреслив: «Тут просто потрібно стежити за руками – нинішня влада не хоче відновлення електронного декларування, вона буде максимально це затягувати».

За його словами, якщо у Зеленського продовжать затягувати з вирішенням цієї проблеми, це напряму вплине на наші відносини з міжнародними фінансовими організаціями, без яких Україні пройти економічну і фінансову кризу, в яку Зеленський і його команда завели державу, буде майже не можливо. «Або ж пройдемо з такими проблемами, що відчує це кожен, і тоді «епоха бідності» перетвориться на «епоху жебрацтва», – додав депутат.

Володимир Ар’єв також зазначив, що громадськість має вимагати і робити все для того, щоб ці законопроекти були поставлені у порядок денний якомога швидше і проголосовані в цілому уже в грудні для того, щоб ми продемонстрували нашим партнерам і всьому цивілізованому світу, що Україна виконує свої зобов’язання. В іншому випадку Україна матиме проблеми з безвізовим режимом і з іншими питаннями.

«Європейська Солідарність» наполягає на тому, щоб ці проекти були винесені у сесійну залу, проте влада їх гальмує, чим завдає удару і європейській інтеграції, і безвізовому режиму, і співпраці з міжнародними фінансовими структурами, без якої Україна опиниться просто на межі колапсу», – сказав він.