Держава має захищати військових, а не тримати їх у тюрмах за надуманими звинуваченнями – Артур Герасимов

Держава має захищати військових, бо завдяки ним ми маємо мирне небо над головою. Про це сказав співголова фракції «Європейська Солідарність» Артур Герасимов з трибуни парламенту під час обговорення законопроекту, спрямованого на усунення диспропорції у пенсійному забезпеченні осіб, звільнених з військової служби у різний період часу.

«Тільки завдяки нашим солдатам, сержантам і офіцерам ми з вами можемо знаходитися в цій залі, а українці мають мирне небо над головою. Держава має захищати своїх військовослужбовців. Особливо тих, хто виконує надважкі завдання», – сказав народний депутат.

Він підкреслив значення належного забезпечення і захисту військових, які боронять країну від зовнішньої агресії, особливо в умовах, коли всередині країни відбуваються зухвалі дії, які підривають безпеку.

«Особливо після того, як ми всі бачили приклади державної зради на найвищому рівні. Питання до цієї Верховної Ради – чому ви покриваєте цю зраду, не голосуєте за тимчасову слідчу комісію по розслідуванню зриву операції по «вагнерівцям»?» – наголосив Артур Герасимов.

Співголова фракції також нагадав, що вже рік сидить у в’язниці за надуманим обвинуваченням сержант Сил спеціальних операцій Андрій Антоненко, якого звинуватили у вбивстві журналіста Павла Шеремета. Він висловив обурення тим, що за цей час так і не було доведено вину військового, однак його продовжують тримати під вартою.

Депутат нагадав, що арештували підозрюваних у цій справі Андрія Антоненка, Юлію Кузьменко та Яну Дугарь після пресконференції, де особисто президент Зеленський, Генпрокурор та голова Нацполіції повідомили про начебто їх причетність до вбивства.

«Зеленський, вам не соромно, що ви вийшли на пресконференцію, звинуватили цю людину і без жодних доказів вона знаходиться у тюрмі?» – сказав Артур Герасимов.