Порошенко: системна атака на антикорупційні органи почалася з перших днів урядування Зеленського

Системне руйнування антикорупційної інфраструктури почалося в Україні з перших днів каденції Зеленського. Про це заявив у Рівному п’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко. Він зауважив, що нова влада не зацікавлена у прозорому декларуванні своїх статків, і це головна причина так званої «конституційної кризи» в Україні, через яку зруйноване електронне декларування.

«Знаєте, чому воно не відновлюється? Тому що «Слуги» за нього не хочуть голосувати. Ми вже звикли, ми п’ять років декларуємо. А вони задекларували перший рік і зрозуміли, що це для них небезпечно. Це не відосики показувати, а запроваджувати принципи щодо боротьби з корупцією», – зазначає Порошенко.

«Саме наша команда створювала п’ять років і створила антикорупційну інфраструктуру, електронне публічне декларування статків, НАБУ, НАЗК, САП, Вищій антикорупційний суд, новий Верховний суд», – нагадав п’ятий Президент.

«Системна атака нової влади на цю антикорупційну інфраструктуру почалася фактично з перших днів перебування нової команди «зеленої влади». Першим це зробив Зеленський, який замість того, щоб ліквідовувати Печерський суд, зробив атаку на Верховний суд, бо там немає 100%-их його прокурорів і суддів», – наголосив п’ятий Президент.

«Три роки пройшло, Верховний суд у жодному «зашкварі» не був – так як з адміністративним судом, або з Печерським судом, або з іншими судами», – констатує Порошенко.

Він також нагадав, що проведення судової реформи стало складовою частиною європейської і євроатлантичної стратегії України. «Це було передумовою отримання безвізу, який зараз знаходиться під загрозою через безглузде урядування», – наголошує Порошенко.

«Сутність судової реформи полягала у незалежності. Ми переконали Верховну Раду, що депутати не мають своїм голосуванням затверджувати суддів, бо це є політичний вплив і тиск. І президент не має цього права», – переконаний Петро Порошенко.

«Потім підконтрольний нинішній Банковій Адміністративний суд міста Києва своїм рішенням щодо керівника НАБУ фактично поставив під питання незалежність цього ключового антикорупційного органу від Президента і виконавчої влади. Офіс Президента підірвав незалежність САП. Кілька місяців тому у Верховній Раді в комісію по обранню незалежного Спеціалізованого антикорупційного прокурора було поставлено виключно 100%-во людей Зеленського», – констатує лідер «Європейської Солідарності».

«Наші іноземні партнери сказали «Ні-ні. Це профанація, нікому не дозволимо так робити». Почалася серйозна криза довіри з нашими партнерами. Довіра, яку я вибудовував п’ять років. Вперше тоді декілька місяців тому пролунали погрози щодо позбавлення України безвізового режиму, який ми здобули важкою працею», – застерігає Петро Порошенко.