Порошенко у Рівному представив Кодекс доброчесності депутатів місцевих рад, його підпишуть депутати від «ЄС» усіх рівнів

Партія «Європейська Солідарність» запровадила Кодекс доброчесності депутатів місцевих рад. Про це у Рівному повідомив лідер партії, п’ятий Президент України Петро Порошенко.

Кодекс, який містить 14 обов’язкових вимог ідеологічного, політичного та морально-етичного характеру, напередодні ухвалила Центральна рада партії – зазначив Порошенко. Лідер партії наголосив, що за порушення передбачено санкції аж до відкликання депутата місцевої ради на підставі статті 37 закону України про статус депутатів місцевих рад.

«Ми – політична сила, яка цементує Україну. Ми єдина демократична опозиційна парламентська політична сила, яка має чітку ідеологію. Ми маємо абсолютно чіткі європейські принципи, принципи політичні і принципи моральні. І всі ці принципи ми після консультації з керівництвом обласних партійних організацій вирішили закласти, використовуючи абсолютно європейську практику, в дуже важливий документ – «Кодекс доброчесності депутатів». Не тільки місцевих рад – я наголошую, що його підтримують і підпишуть депутати і обласних, і Верховної Ради з «Європейської Солідарності», – наголосив Петро Порошенко.

«Ми з цим йдемо до людей, ми самі для себе встановлюємо принципи, якими ми маємо керуватися в нашій депутатській діяльності. Це не є принципи відданості «Європейській Солідарності», це не є принципи відданості Європі, це принципи відданості, прозорості і честі по відношенню до України, до наших виборців. Наголошую, що лише вчора ввечері його текст одноголосно після деякого доопрацювання погодила Центральна рада партії – вищий орган її керівництва в період між з’їздами», – зазначив лідер партії.

«Я хочу, щоб зараз нас почули і виборці, і всі депутати по всій країні. Тисячі депутатів «Європейської Солідарності», які отримали мандат виборців. Кодекс містить 14 обов’язкових вимог – ідеологічних, політичних і морально-етичного характеру. Це не просто красиві слова, бо за порушення цих принципів передбачені санкції – аж до відкликання депутата місцевої ради на підставі статті 37 Закону про статус депутатів місцевих рад», – пояснює Петро Порошенко.

«Вчора Рада партії ухвалила таке рішення по відношенню до двох депутатів районних рад Львівської області. Якщо люди в такий спосіб дозволять собі таку поведінку, ми маємо діяти рішуче для того, щоб продемонструвати, що це не просто слова, що це не просто якась піар-акція, а це правило, яке ми маємо запроваджувати в Україні. Це абсолютно європейські практики, які до нас жодна політична сила не застосовувала», – зазначив п’ятий Президент.

«Виклики, які стоять перед Україною, не залишають сумнівів: ми – як на фронті, і ця боротьба потребує суворої дисципліни», – резюмує Петро Порошенко.