Артур Герасимов: Альтернативою локдауну мало бути повне тестування, як це пропонував Порошенко

Альтернативою локдауну мало бути повне тестування, як це пропонував п’ятий Президент Петро Порошенко.

Про це сказав співголова фракції «Європейська Солідарність» Артур Герасимов в програмі «Право на владу».

«Всі ці помилки в боротьбі з коронавірусом від непрофесійності чинної влади. Ми говоримо про локдаун, вводити чи не вводити. Насправді це дуже важкий вибір між здоров’ям людей і тим, чи будуть у людей гроші, щоб купити собі поїсти», – сказав Герасимов.

«Але всі завжди задаються одним запитанням, чи є альтернатива локдауну? З моєї точки зору вона є – це повне тестування населення. Так зробила Словаччина, Австрія. Це було місяць тому чітко артикульовано антиковідним планом Петра Порошенка. Місяць не чули нічого, нещодавно пан Шмигаль з уряду пана Зеленського заявляє, що вони зараз думають про проект повного тестування. Вони постійно запізнюються, бо зараз не про тестування вже тільки треба думати, треба думати про повну вакцинацію», – зазначив співголова фракції.

Герасимов припускає, що влада хоче провернути корупційну оборудку з вакцинами.

«Коли в країні були потрібні маски – вони продавали маски закордон, країні були потрібні тести – вони збрехали про 10 млн тестів, люди пішли робити за власні гроші. Зараз потрібна вакцинація – дивіться дуже уважно, що вони роблять, бо готується нова дуже серйозна корупційна оборудка. Для того, щоб все припинилося завдяки вакцинації треба провакцинувати 80% населення. Міністр Степанов на одному з ефірів сказав, що вартість вакцини для держави буде коштувати приблизно 37 дол. Якщо взяти кількість населення, то вийде, що для того, щоб провакцинувати 80% населення потрібно приблизно 35 млрд грн. Чи є ці гроші? Є, їх звичайно продовжують закопувати в дороги, але вони є в державі. Що вони закладають в бюджет наступного року? 2,6 млрд. Що це означає? Як і в ситуації з тестами, вони знову хочуть, щоб люди робили вакцинацію за власні кошти», – зауважив він.

«Якщо порахувати, що приватні компанії зароблять це не по 37, а, наприклад, по 74 дол, це означає, що вони хочуть викачати з людей більше, ніж 70 млрд грн. Я хотів би звернутится до влади, якщо ви не можете протестувати безкоштовно, то хоча б встановіть граничні ціни для приватних медичних закладів, бо як на мене, готується дуже серйозна корупційна оборудка, щоб знову змусити людей платити», – додав співголова фракції.

Герасимов також звернув увагу, що держава фальсифікує статистику.

«Дуже простий приклад. У вересні 2019 року в Україні померло 41 тис 914 людей, у вересні 2020 48 372, тобто різниця 6,5 тис.

А нам рапортують, що, наприклад, у вересні від ковіду померла 1 тис 588 осіб. Скажіть, а що окрім ковіда сталося у цьому вересні у порівняно з вереснем 2019, що так значно збільшилася кількість померлих в Україні? Це є один з доказів того, що статитстика починає фальсифікуватися з найвищого рівня держави. Чому? У нас один товариш записав черговий відосік, де сказав, що ми найкраще боремося з ковідом, у нас найменший відсоток тих, хто помирає серед захворілих. Хоча насправді ці речі ніяк пояснити ніхто не може», – зауважив Герасимов.