Ніна Южаніна: В бюджеті 2021 не передбачені витрати на підтримку платників податків на період локдауну

Ніна Южаніна розкритикувала законопроект Зеленського про підтримку платників податків на період обмежувальних протиепідемічних заходів.

«Ви сказали про доплати 8 тис грн, але це не зараз, не сьогодні, а під час наступних обмежувальних карантинних заходів. Я вже зрозуміла, що ви вагаєтеся, чи оголошувати локдаун. Тому це ще один обман, який прозвучав в залі», – сказала Южаніна під час виступу з трибуни парламенту.

«Норми мають бути підкріплені грошима, а в бюджеті на 2021 рік немає жодного рядочку щодо цих витрат», – додала Южаніна в коментарі журналістам.

Вона переконана, що рішення про запровадження локдауну мають ухвалювати спеціалісти.

«Саме рішення про проголошення локдауну мають приймати спеціалісти і міністерство охорони здоров’я, виходячи з глибокої статистики і їх розуміння справ. Це не діло політика зараз говорити, правильно це, чи ні. Я насправді незадоволена тими заходами, які запропоновані щодо підтримки і фізичних осіб, і бізнесу, дрібного і середнього. Вибачте, але для середнього тут взагалі немає ніяких норм. Ми знаємо, що в них є величезні труднощі з обіговими коштами. Тому що зараз операційні обороти замість звичних 1-2 місяці розтягнулися на 6-8 місяців, тобто обезкровлені фізично грошима наші суб’єкти господарської діяльності. Було б дуже доцільно зараз зробити розстрочку , наприклад, податкових зобов’язань, узгоджених платниками податків. Бо ті платники податків, які не знаходять механізмів для оптимізації, а чесно нараховують свої зобов’язання, якраз вони в тому становищі, що їх держава не помічає», – додала вона.

Южаніна вважає, що в проекті закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів необхідно було вказати період часу, на який розповсюджується дія цього закону.

Вона також піддала критиці податковий законопроект.

«Стосовно проекту закону податкового. Ви говорите, що дуже добре діє списання податкового боргу в сумі 3 тис 60 грн. А ви знаєте, чий борг ви будете списувати? 92% в цьому боргу – це борг фізичних осіб по майновим податкам, по податку на нерухоме майно і земельному податку. Це те, що не можуть мільярди гривень отримати місцеві бюджети. Замість того, щоб в системі адміністрування внести значні зміни, подумати як зробити, допомогти спільно з місцевими бюджетами розібратися. Більшість людей навіть не знає про існування цього боргу. Тому ви не робите ніяких змін і не даєте ніякої допомоги реальному бізнесу. Тому що коли говорите про відстрочку 6 800 податкових платежів, то ви не говорите про юридичних осіб, а якраз їм треба надати розстрочку по податковим зобов’язанням», – сказала Южаніна.

«Хотілося б звернути увагу щодо закону, в якому одним реченням з трьох слів зняли норми щодо заборони всіх видів перевірок суб’єктів господарської діяльності. Це крамольна річ, яку ця влада завжди засовує в ці популістські закони. Це робиться цілеспрямовано, для того, щоб сказати, що ви не голосували і не підтримували. Тому я думаю, що в наступних законах ми маємо повернутися обов’язково до цієї теми», – сказала вона з трибуни парламенту.