Іванна Климпуш-Цинцадзе про річницю нормандської зустрічі: чіткість позиції України на сьогодні втрачена

За рік, який минув після нормандської зустрічі у Парижі, не відбулося консолідації міжнародної спільноти навколо позиції України, тому що ця позиція була хаотичною. Про це сказала народна депутатка фракції «Європейська Солідарність», голова комітету Верховної Ради з питань інтеграції до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе на конференції «Річниця Нормандського саміту в Парижі: чого вдалося досягти за рік?».

«Я думаю, що півтора роки тому ми як українське суспільство були у «міфодизайні» про те, що це, мовляв, Україна зацікавлена в продовженні війни, що це, мовляв, українське керівництво зацікавлене в тому, щоб наживатися на війні. І чомусь нове українське керівництво вважало, що однозначно, заглянувши в очі Путіну, можна вирішити питання того, як досягти миру», – сказала Климпуш-Цинцадзе.

«Я сподіваюся, що через рік після Паризького саміту стає зрозуміліше українській владі, що насправді ключ від миру продовжує лежати в Кремлі. Стає зрозуміло, що РФ ні в який спосіб не зацікавлена на умовах міжнародного права і України, на умовах безпекових повернути окуповані території. РФ зацікавлена мати повний вплив на всю Україну або через спричинення хаосу, дестабілізації, пряме управління. Вона зацікавлена впливати на цю частину Центральної, Східної Європи, але одночасно зацікавлена повернутися у велику гру», – зауважила парламентар.

За словами Климпуш-Цинцадзе, Україна для Росії є одним з майданчиків, через який вона намагається повернутися у велику гру.

«Росія не може запропонувати світові нових ідей, новацій, цінностей, об’єднати за рахунок цього світ. Вона не може за рахунок економічної і якоїсь позитивної торгової експансії повернутися у велику політику. Не може повернутися з точки зору своїх ресурсів, які будуть обмеженими. Ціни на нафту будуть падати і її бюджет не буде наповнюватися. РФ може повертатися у велику гру через хуліганство в Сирії, Лівії і Україні», – вважає Климпуш-Цинцадзе.

Вона висловила сподівання, що чинна влада починає це розуміти.

«Сподіваюся, що до українського керівництва у зв’язку з тим, що з’являються якісь тіні нової риторики з боку українських очільників, потрохи починають доходити реальні цілі і намагання», – додала Климпуш-Цинцадзе. 

Вона переконана, що Україні не вистачає прямого і чесного діалогу про наміри здобути мир.

«За цей рік не відбулася консолідація міжнародної спільноти навколо позиції України, тому що позиція України була хаотичною. Позиція України полягала в тому, що вона через своїх представників заковтувала наживки РФ… Наші міжнародні партнери не завжди розуміють нас. Україна перестала чітко як в середині суспільства, так і назовні комунікувати свої цілі, завдання, принципи, безпековий інтерес», – сказала парламентар.

«Маючи переведення від нормандського політичного формату роботи в технічний мінський формат, Україна дедалі більше стає незрозумілою для наших партнерів. Коли ми озвучуємо, що вибори у нас то цьогоріч восени, то вибори мають відбутися 31 березня наступного року, то Фокін заявляє якісь речі, то Кравчук бере на себе зобов’язання і каже, що парламент проголосує… Всі ці речі приводять до того, що чіткість позиції України на сьогодні втрачена», – констатувала Климпуш-Цинцадзе.

Вона також наголосила, що через хаос у комунікації в Україні суттєво посилилися проросійські рухи.

«Це частково є результатом хаотичності позиції України стосовно мирного процесу. Цього року в нас посилилися намагання перекваліфікувати конфлікт у внутрішньо українському дискурсі у внутрішньо український конфлікт. Ми всі це бачили у 2014-2015 році. Ми доклали неймовірних зусиль, щоб пояснити світові і українському суспільству, що насправді відбувається, а сьогодні нас знову намагаються повернути в той самий дискурс», – наголосила парламентар.