Парламент має зобов’язати уряд Зеленського виплатити обіцяні доплати лікарям – Ірина Геращенко

Міністр охорони здоров’я офіційно зізнався, що уряд так і не розпочав обіцяні виплати лікарям, які працюють з хворими на коронавірус. Тому парламент має прийняти постанову, якою зобов’яже Кабінет міністрів виплатити медикам ці кошти. Про це сказала співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко в ефірі програми «Право на владу».

Депутатка зауважила, що зараз вже сотні лікарів померли від ковіду, або були інфіковані.

При цьому вона додала, що міністр охорони здоров’я Степанов багато разів говорив, що всі лікарі начебто отримують надбавки 300%, а також доплати. «У мене є лист від міністерства охорони здоров’я за підписом Степанова, де він зізнається, що українські лікарі не отримують надбавки 300%. У цьому листі він свідчить, що лікарі отримують доплати до своїх 10 000 гривень на рівні 50-75%, а медсестри – 25%. Очевидно, що це не просто недбалість і не виконання українського законодавства, а це питання, яке ставить на другий план всі інші», – сказала Ірина Геращенко.

«Ми говоримо про локдаун, про абсолютно безсистемні хаотичні дії влади, коли вона щось оголошує, щоб демонструвати бурхливу діяльність, але не даємо відповіді на ключове питання – як медичній системі це витримати? Як утримати лікарів просто працювати, якщо влада, яка взяла на себе ці зобов’язання, їх не виконує?» – наголосила депутатка.

Геращенко також наголосила, що «Європейська Солідарність» вимагає відставки міністра Степанова: «Звичайно міністр має піти у відставку, якщо він не зміг захистити лікарів, яким він обіцяв доплати у 300%, а вони отримали 25%».

За її словами, останній сесійний тиждень цього року в парламенті необхідно присвятити дуже важливим речам. «Перше – в ультимативній формі прийняти до уряду постанову, що вони мають доплатити всі ці обіцяні кошти кожному лікарю, який працював з хворими на ковід. І це є наша вимога до партії влади», – підкреслила співголова фракції.

При цьому Ірина Геращенко зауважила, що уряд Зеленського не представив жодного зрозумілого плану дій у боротьбі з коронавірусом від самого початку епідемії.

«Очевидно, що уряд немає стратегії і тактики. Весь світ уже говорить про вакцинацію і весь світ її почав. А ми навіть не розуміємо, коли вона почнеться, коли щось завезуть. І на наступний рік у бюджеті заклали на вакцинацію тільки 2,5 млрд гривень, що не дає можливості провести безкоштовно вакцинацію для всіх українців», – підкреслила співголова фракції.

Вона також зазначила, що тести також залишаються недоступні для українців, бо не можуть люди платити 1500 гривень, а особливо, коли йдеться про всю родину.

«Тому наша вимога, що не може бути в бюджеті 2 мільярди на прокуратуру, мільярди на поліцію. Ключова проблема зараз – це вакцинація українців», – сказала вона.

Крім того, депутатка наголосила на важливості підтримки бізнесу і уряд, коли закладає два тижні жорсткого карантину, має передбачити економічні важелі саме для підтримки бізнесу. «Це вже має бути передбачено у бюджеті», – наголосила Ірина Геращенко.

Співголова фракції також підкреслила, що Україна отримала технічну допомогу від Європейського Союзу на боротьбу з коронавірусом і ці кошти повинні бути витрачені саме на це. «Ми дійсно отримали 600 мільйонів євро технічної допомоги від Європейського Союзу на коронавірус. Знаєте, що у нас все, що було в бюджеті на коронавірус пішло на «Велике крадівництво». Ці 600 мільйонів євро мають піти на вакцинацію», – підкреслила вона.