Ніна Южаніна: проект бюджету на наступний рік не відповідає реаліям життя українців

Проект бюджету 2021 підготовлений урядом Зеленського – це просто таблиця з цифрами, які не відображають реального стану речей в країні. Про це заявила народна депутатка фракції «Європейська Солідарність» Ніна Южаніна в коментарі журналістам.

«Вперше я тримаю в руках такий документ, який взагалі не відповідає реальному життю, яке буде відчувати кожен українець в 2021 році», – констатувала Ніна Южаніна.

«Мені здається, що у нас уряд виконує виключно механічну роль. Він абсолютно не аналізує, не впливає на ухвалення рішень, і не диктує свою політику. Це та виконавча влада, яка має тлумачити макроекономічні показники, яка має найбільше даних для аналізу і прогнозу», – наголошує народна депутатка.

Також вона зазначає, що у бюджеті на 2021 рік видатки перевищують потенційні доходи держави.

«Вперше державний бюджет буде розглядатися без прийняття відповідних законів, в тому числі урядового закону, який є бюджетоутворюючим, тобто задля наповнення дохідної частини бюджету. Вперше, буде прийматися бюджет, який – просто таблиця, яка складається з певних цифр. І до багатьох із них є величезні сумніви, які вже підтверджені реальним станом виконання прогнозних показників в 2020 році», – підкреслила Южаніна.

Також вона зауважила, що ухвалення завтра проекту закону щодо звільнення доходів отриманих з офшорів – позбавляють державу мільярдів доларів.

«Завтра першим буде розглядатися проект, який продовжує звільнення доходів отриманих з офшорів, навіть військовим збором. Влітку, коли розглядався проект закону про електронний кабінет платників податків, цинічно туди були «засунуті» норми, які стосувалися звільнення від оподаткування власників офшорних компаній протягом 2020 і 2021 років. Завтра в проекті закону буде норма, щодо звільнення цих доходів, в тому числі і від військово збору. Крім того, завтра буде розглядатися норма, щодо того, що не тільки номінальні власники офшорів будуть звільнені від оподаткування, а і бенефіціари, які будуть отримувати ці доходи від номінальних власників», – зауважила вона.

«Політики своїми руками завтра будуть голосувати за ті норми, які позбавлять надходження в державний бюджет, що найменше 10 мільярдів доларів», – резюмувала Ніна Южаніна.