«Європейська Солідарність» не дозволила звільнити офшорні компанії від сплати військового збору – Ніна Южаніна

Народні депутати з фракції «Європейська Солідарність» не дозволили протягнути через Верховну Раду звільнення від сплати військового збору офшорних доходів. Про це повідомила народний депутат Ніна Южаніна.

«Сьогодні «Європейська Солідарність» має чергову та дуже значну перемогу. Перемогу і для держави і, найголовніше, для оборони країни. Законом України №786 від 14 липня 2020 року (він же проект закону №2524 «Про електронний кабінет платника», слідкуйте за цинізмом подальших дій) у 2020 та 2021 році звільнено від оподаткування доходи українців, отримані ними внаслідок ліквідації (припинення) іноземної юридичної особи (в тому числі офшорної компанії), якщо її засновником є резидент України», – пояснює Южаніна.

«Варто згадати настрої в суспільстві щодо офшорних питань! І зараз, коли були прийняті цим скликанням (але напрацьовані повністю попердньою командою) законодавчі норми щодо оподаткування в Україні доходів, отриманих за межами країни за діючою системою оподаткування – виявилось, що дуже легко все це було відмінено також цим скликанням», – зазначає Ніна Южаніна.

Вона наголосила, що за активної участі всієї команди «Європейської Солідарності» вдалося не допустити звільнення офшорних доходів від сплати військового збору ні влітку цього року, ні сьогодні, коли в парламенті розглядався черговий законопроект авторства провладних депутатів.

Цілий рік депутати з фракції «Європейська Солідарність» проводили активну роботу щодо переконання колег у хибності звільнення від оподаткування офшорних доходів. Виступи Ніни Южаніної, Софії Федини, Іванни Климпуш-Цинцадзе, Володимира Ар’єва та Миколи Княжицького при розгляді поправок до проекту 4065 – яскравий приклад того, якою широкою стіною фракція стояла на захисті нових можливостей фінансування сил оборони – наголошує народна депутатка.

«Отже, нам вдалося зберегти сплату військового збору, що дозволить підтримати нашу армію коштами, які сплатять заможні громадяни України із своїх офшорних компаній», – резюмує Ніна Южаніна.