Фракція «Європейська Солідарність» у Вінницькій облраді не голосувала за проект бюджету-2021, бо вважає його неефективним

Депутати з фракції «Європейська Солідарність» Вінницької обласної ради проаналізували проект обласного бюджету на 2021 рік і вважають його неефективним із точки зору викликів, які чекають регіон у наступному році. Про це заявив голова фракції в облраді, голова Вінницької територіальної організації партії Андрій Гижко.

«У бюджеті заплановане зростання податку з доходів фізичних осіб, тобто із зарплат усіх жителів області, на 22,5%. Це основне джерело надходжень до обласного бюджету. Такі цифри і показники абсолютно не реалістичні. Вже зараз ми бачимо велике скорочення в промисловості. Обсяги виробництва і зайнятих осіб у легкій промисловості зменшились на 50%, у виробництві будівельних матеріалів – на 16%, у виробництві електроенергії – на 25%. Необхідно врахувати наслідки запровадженого урядом локдауну, що охопить майже весь січень – малий бізнес не буде працювати. Вважаємо показники дохідної частини обласного бюджету значно завищеними», – сказав голова фракції «Європейська Солідарність» Андрій Гижко.

Він додав, що в обласному бюджеті фракція бачить ряд невиправданих видатків, таких як збільшення фінансування апарату облради на 85%.

«Передбачено додатково 16 млн гривень на заробітну плату та ще близько 1 млн на придбання оргтехніки: комп’ютерів, принтерів, ксероксів. Ми пропонуємо зменшити ці видатки на 13 млн. гривень і спрямувати їх на медицину та освіту. Фракція запропонувала передбачити 2 млн гривень для обласної інфекційної лікарні, якої дуже не вистачає для дорослого населення Вінниччини в умовах боротьби з пандемією коронавірусу. Також 2 млн гривень ми пропонували закласти для регіонального кардіоцентру, де проводять стентування та шунтування для жителів усієї області. Ще 1 млн гривень варто було б надати обласній федерації боксу: усі інші федерації отримали фінансування, але й серед боксерів є чемпіони Європи і Світу. А 8 млн гривень ми пропонували спрямувати на заробітну плату освітянам, адже у пояснювальній записці до обласного бюджету зазначено, що на ці потреби не вистачає 74 млн. гривень», – додав Андрій Гижко.

«За умов, коли недостатнє фінансування освіти та охорони здоров’я роздувати видатки на утримання апарату обласної ради – недопустимо», – підсумував він.